Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تقویت همبستگی در اتحادیه اروپا، محور سخنرانی سالانه یونکر

تقویت همبستگی در اتحادیه اروپا، محور سخنرانی سالانه یونکر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا سخنرانی سالانه اش را این بار با لحنی متفاوت از سالهای گذشته ایراد کرد.

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا سخنرانی سالانه اش را این بار با لحنی متفاوت از سالهای گذشته ایراد کرد.

او روز چهارشنبه در شهر استراسبورگ فرانسه و در حضور نمایندگان پارلمان اروپا، به مدت ۵۰ دقیقه برنامه هایش را برای دوازده ماه پیش روی این اتحادیه برشمرد و تلاش کرد بار دیگر با یادآوری سودمندی های وجود این اتحادیه و برجسته کردن ارزش های آن، اعضا را به حفظ همبستگی میان خود، متقاعد کند.

او در سخنانش که به سه زبان آلمانی، انگلیسی و فرانسوی ایراد شد، گفت: «ما نابود نمی شویم و نمی خواهیم ضعیف شویم. می خواهیم سازنده باشیم و به دنبال یک اروپای بهتر هستیم… معتقدم برای اینکه دوباره اتحادمان را به دست آوریم، اگر می خواهیم به دنیا نشان دهیم که اروپا هنوز هم این توانایی را دارد که دست به اقدامات مشترک بزند دوازده ماه پیش رو تعیین کننده خواهد بود..»

او افزود: «کمیسیون اروپا امروز پیشنهاد می کند که بدنه ای برای یک اروپای متحد ایجاد شود. تا جوانان در سراسر اروپا بتوانند داوطلبانه به هرجایی که به کمک بیشتری نیاز دارد، کمک کنند و به موقعیتهای بحرانی مثل بحران مهاجران یا زمین لرزه ای که به تازگی در ایتالیا روی داد، پاسخ دهند و جوانان این توانایی را داشته باشند که مهارتهایشان را افزایش دهند، کار کنند و یک تجربه ارزشمند انسانی را به دست آورند.»

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه درباره وظیفه کشورهای عضو این اتحادیه گفت: «اروپایی که حمایتگر است، اروپایی است که از خودش نیز دفاع می کند. ما باید قبل از هر چیز، از خودمان دفاع کنیم و این یک اولویت بی چون و چرا در مقابل تروریسم است. همه مثل ما در عزاداری ها همبستگی دارند و ما باید در پاسخ های مشترک نیز همبستگی مان را حفظ کنیم. ما باید وفادار بمانیم، به خودمان، به ارزشهایمان، به جامعه باز، دموکراتیک و کثرت گرایمان و به انعطاف پذیری مان.»

او درباره جایگاه اروپا در دنیا گفت: «هر روز دنیا بزرگتر و اروپا کوچکتر می شود. اگر می خواهیم رتبه و نفوذ خودمان در دنیا را حفظ کنیم، این اجتناب ناپذیر است که باید با هم باشیم… به درگیریهای سوریه بنگرید. این درگیری ها بسرعت روی اتحادیه اروپا تاثیر گذاشت اما اتحاد ما چه شد؟ کشورهای عضو در زمان گفتگوها برای حل این مشکل کجا بودند؟»

ژان کلود یونکر در پایان گفت: «تاریخ ما را به یاد نخواهد داشت اما اشتباهاتمان را به خاطر خواهد سپرد. بنابراین خطاهایی را مرتکب نشویم که به رویاهای اروپاییِمان پایان دهد.»

درکنار بحرانهای انسانی و اقتصادی که اتحادیه اروپا را تهدید می کند، پیامدهای حاصل از برکسیت یا خروج بریتانیا از این اتحادیه نیز به یکی از دغدغه های جدی آقای یونکر برای حفظ همبستگی میان اعضا تبدیل شده است؛ اگرچه او تاکید کرده است که این موضوع، موجودیت اتحادیه را به خطر نخواهد انداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش به سخنرانی رئیس کمیسیون اروپا

گفتگوی سه کاربر پرطرفدار یوتیوب با ژان کلود یونکر

پیشنهاد رئیس کمیسیون اروپا برای تشکیل ارتش مشترک