وضعیت شیمون پرز وخیم اما باثبات و رو به بهبود است

وضعیت شیمون پرز وخیم اما باثبات و رو به بهبود است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق اسرائیل که به علت سکته و خونریزی شدید مغزی در بیمارستان بستری شده، در وضعیتی وخیم اما باثبات به سر می برد و نشانه هایی از بهبود حال او نیز دیده می…

آگهی

شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق اسرائیل که به علت سکته و خونریزی شدید مغزی در بیمارستان بستری شده، در وضعیتی وخیم اما باثبات به سر می برد و نشانه هایی از بهبود حال او نیز دیده می شود.

آقای پرز، ۹۳ ساله، علاوه بر تصدی ریاست جمهوری در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴، سه بار هم به سمت نخست وزیری اسرائیل رسیده است. او که سالها رهبری حزب کارگر را بر عهده داشت، در سال ۲۰۰۵ به حزب کادیما پیوست.

اسحاق کرئیس، مدیر مرکز درمانی شیبا در حومه تل آویو که آقای پرز در آنجا بستری است، می گوید: «حال او همچنان وخیم اما باثبات است، و نشانه هایی از بهبود دیده می شود. بیدار است و گه گاه هشیاری خود را دوباره به دست می آورد. ما در حال کم کردن داروهای آرامبخش ایم تا بتوانیم وضعیت او را دقیقتر ارزیابی کنیم، و این نشانه مثبتی است.»

شیمون پرز، که در لهستان به دنیا آمده، دهه ها در صحنه سیاسی و نظامی اسرائیل حضور داشته، و علاوه بر نمایندگی مجلس، سمتهای مهمی از جمله ریاست جمهوری، نخست وزیری ، وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، و وزارت دارایی را بر عهده داشته است.

آقای پرز در سال ۱۹۹۴ میلادی به خاطر تلاش برای برقراری صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها، به همراه یاسر عرفات و اسحاق رابین برنده جایزه صلح نوبل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش رسانه‌های اسرائیل در مورد صدای مهیب خرم‌آباد: «حمله موساد به تاسیسات موشکی زیرزمینی امام علی»

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد