تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران

تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هیئت موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران روز شنبه ۲۰ شهریور اولین جلسه خود را برگزار کرد. به گزارش خبر گزاری ایلنا، اعضای هیئت موسس، یک هفته قبل از این جلسه، درخواست خود برای تاسیس این انجمن را در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ثبت کرده بودند.

بر اساس اطلاعیه هیئت موسس، در این جلسه ۱۱ نفر از روزنامه نگاران به عنوان هیئت اجرایی انجمن و خانم بدرالسادات مفیدی به عنوان سخنگوی هیئت موسس انتخاب شدند.

انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران در شرایطی فعالیت خود را آغاز می کند که انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران که در سال ۱۳۷۶ تاسیس و به فاصله دوماه پس از انتخابات ۸۸ به حکم سعید مرتضوی دادستان وقت تهران بسته شده بود، همچنان بازگشایی نشده است.

هیئت موسس انجمن روزنامه نگاران تهران در اطلاعیه خود تاکید کرده اند که با وجود تاسیس این انجمن، خواهان بازگشایی انجمن روزنامه نگاران ایران به عنوان یک انجمن مستقل و فراگیر هستند.

بدرالسادات مفیدی که دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران است در گفتگو با ایلنا در این ارتباط گفت: «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران هنوز وجود دارد اما در آن پلمپ شده و ما همچنان تلاش و پیگیری خود را برای بازگشایی دفتر انجمن و فک پلمپ آن ادامه می‌دهیم. چیزی که الان شکل گرفته مختص استان تهران است و هیچ ربطی به انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران ندارد.»

حمید قزوینی یکی از اعضای هیئت موسس به خبرگزاری ایلنا گفت: «اگر می‌توانستیم زودتر از این یک نهاد صنفی قوی و برآمده از متن جامعه مطبوعاتی داشته باشیم؛ آن نهاد ممکن بود بتواند در تعامل با دستگاه‌ها و مسئولان مختلف بخشی از مشکلات روزنامه‌نگاران را پیگیری و رفع و رجوع کند؛ همانطور که در سایر بخش‌ها همین اتفاق افتاده است.»

اطلاعیه انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران می گوید این انجمن که با تلاش ۵۳ نفر از روزنامه نگاران تاسیس شده به زودی ثبت نام متقاضیان عضویت را آغاز و تاریخ برگزاری اولین مجمع عمومی خود را اعلام خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قالیباف و یارانش بازنده‌های اصلی در نتایج اولیه انتخابات مجلس؛ انتخابات تهران به دور دوم می‌رسد؟

در پی «سهل‌انگاری» در اعزام فرزانه فصیحی به اسکاتلند مسئول بین‌الملل فدراسیون دو و میدانی برکنار شد

بر اساس گزارش‌های غیررسمی میزان مشارکت در انتخابات ایران به کمترین حد از زمان وقوع انقلاب رسید