Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخست وزیر یونان در نشست آتن: هدف ما اروپای بهتر است

نخست وزیر یونان در نشست آتن: هدف ما اروپای بهتر است
Copyright 
نگارش از Stamatis Giannisis
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست رهبران کشورهای اروپایی حوزه مدیترانه روز جمعه در آتن یونان به پایان رسید.

آگهی

نشست رهبران کشورهای اروپایی حوزه مدیترانه روز جمعه در آتن یونان به پایان رسید.

رهبران هفت کشور شرکت کننده در این نشست در بیانیه پایانی خود بر لزوم افزایش میزان رشد اقتصادی، تقسیم متعادل مهاجران در کشورهای اروپایی و نیز انسجام اجتماعی تاکید کردند.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان گفت: «هدف ما این است: نه اروپای بیشتر، نه اروپای کمتر، بلکه اروپای بهتر. اروپایی که دوباره الهام بخش شهروندانش باشد.»

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا نیز گفت: «اروپا نمی تواند تنها با مسائل فنی، قانونی، مالی، اداری و ریاضت اقتصادی ادامه پیدا کند. اروپای فردا باید بر مبنای ارزش های عمیق حرکت کند زیرا این چیزیست که ما را به تعالی می رساند. اروپای سوسیالیست، اروپای ایده آل ها، اروپای زیبا.»

این نشست همزمان با اجلاس وزیران دارایی کشورهای حوزه یورو در براتیسلاوای اسلواکی برگزار شد. شرکت کنندگان در این اجلاس به ویژه درباره ناتوانی یونان در انجام اصلاحات اقتصادی گفتگو کردند. وزیر دارایی آلمان در حاشیه اجلاس براتیسلاوا، نشست آتن را به مثابه جلسه «رهبران احزاب سوسیالیست» خواند و گفت که معمولا در این «جلسات نکات ارزشمندی گفته نمی شود.»

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «الکسیس سیپراس با برگزاری این نشست قصد دارد جبهه ای ضد سیاست های اقتصادی در مقابل برلین و سایر کشورهای هوادار سختگیری بیشتر تشکیل دهد. اما این نشست در داخل پیش از هرچیز وسیله ای است برای افزایش محبوبیت دولت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتن میزبان نشست رهبران جنوب اروپا

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند