گفتگوی رهبران آمریکا و روسیه در چین درباره بحران سوریه

گفتگوی رهبران آمریکا و روسیه در چین درباره بحران سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در کنار گفتگوهای قدرتهای بزرگ اقتصادی با هدف یافتن راه حلی برای احیای دوباره اقتصاد جهانی، بحران سوریه نیز از موضوعاتی بود که روز دوشنبه در حاشیه نشست کشورهای عضو گروه بیست در چین، در دستور کار رهبران

آگهی

در کنار گفتگوهای قدرتهای بزرگ اقتصادی با هدف یافتن راه حلی برای احیای دوباره اقتصاد جهانی، بحران سوریه نیز از موضوعاتی بود که روز دوشنبه در حاشیه نشست کشورهای عضو گروه بیست در چین، در دستور کار رهبران دو کشور آمریکا و روسیه قرار گرفت.

باراک اوباما و ولادیمیر پوتین در حالی با یکدیگر دیدار کردند که پیش از آنها گفتگوی جان کری و سرگئی لاوروف، وزیران خارجه دو کشور در موضوع سوریه، بدون رسیدن به هیچ نتیجه ای پایان یافت و امید به آتش بس در این کشور پس از پنج سال درگیری خونین را کمرنگ کرد.

اگرچه هر دو سوی مذاکره خواهان مبارزه با نیروهای داعش هستند اما اختلاف بر سر ماندن یا رفتن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از موضوعاتی است که رسیدن به هر نوع توافقی را تاکنون غیرممکن کرده است.

این گفتگوها در حالی انجام می شود که دولت مرکزی سوریه همچنان با حمایت نیروهای روسیه، به نبرد با نیروهای مخالف بویژه در حلب ادامه می دهد.

بحران اوکراین و اختلافات ارضی در دریای چین جنوبی نیز از دیگر موضوعاتی است که مورد بحث رهبران حاضر در نشست گروه بیست در چین قرار می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران پناهجویان و مبارزه با تروریسم سرفصل های اجلاس گروه بیست است

نشست گروه ۲۰ در چین آغاز شد

تنش با همسایه‌ها؛ چین در بروزرسانی نقشه‌اش بخش‌هایی از روسیه، هند، مالزی و فیلیپین را از آن خود کرد