Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آتش سوزی مهیب در اسپانیا

آتش سوزی مهیب در اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی وقوع آتش سوزی در شهر خاویا در جنوب والنسیای اسپانیا بیش از هزار نفر ناچار به ترک خانه هایشان شدند.

آگهی

در پی وقوع آتش سوزی در شهر خاویا در جنوب والنسیای اسپانیا بیش از هزار نفر ناچار به ترک خانه هایشان شدند.

آتش سوزی عصر یکشنبه در جنگل روی داد و هنوز آتش نشانان نتوانسته اند حریق را به طور کامل اطفا کنند. نزدیک به ۳۰۰ نیروی امداد و آتش نشان در منطقه حضور دارند. به گفته مقامات اسپانیا احتمالا آتش سوزی به صورت عمدی ایجاد شده است.

یک آتش نشان می گوید: «ما از ساعت ۵ بعد از ظهر که زمان وقوع آتش سوزی است کار اطفا را آغاز کردیم و زمانی که فکر می کردیم همه چیز تحت کنترل است، پشتیبانی هوایی برداشته شد و ما هم قصد داشتیم محل را ترک کنیم که ناگهان شعله ها زبانه کشیدند. متاسفانه آتش دوباره از همین محل گسترش یافت.»

علاوه بر ساکنان، صدها گردشگر نیز که برای گذراندن تعطیلات به این محل سفر کرده بودند به اماکن امن منتقل شدند. اغلب این افراد در مدارس اسکان داده شده اند. در این حادثه تا کنون کسی کشته یا زخمی نشده است.

یک مامور امداد می گوید: «ما تا کنون هیچ مورد اورژانسی حاد نداشته ایم. باید کسانی را که با وسائلشان از آتش فرار کرده بودند و در خیابان ها سرگردان بودند تخلیه می کردیم. تعداد خیلی زیادی را تخلیه کردیم و هنوز هم مشغول این کاریم. اما تنها کسی که نیاز به کمک پزشکی داشت فردی بود که دچار مسمومیت ناشی از استنشاق دود شده بود. او را به بیمارستان منتقل کردیم و موارد جزئی دیگر هم بود.»

گرمای هوا و باد شدید از مهمترین دلایل کندی عملیات اطفای آتش است. از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۳ مورد آتش سوزی در این منطقه روی داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک فرانسوی متهم به سوء قصد علیه نماینده اسپانیا و مظنون به همکاری با ایران در هلند بازداشت شد

کهنه‌ترین شراب جهان در یک مقبره رومی ۲ هزار ساله در اسپانیا کشف شد

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد