وزیر خارجه لهستان همتای بریتانیای اش را به مقابله با بیگانه ستیزی فراخواند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر خارجه لهستان همتای بریتانیای اش را به مقابله با بیگانه ستیزی فراخواند

یک هفته پس از به قتل رسیدن یک لهستانی در منطقه هارلو در حومه شمالی لندن، صدها تن از هموطنانش برای ادای احترام به وی روز شنبه در همانجا گرد آمدند.

به گفته پلیس لندن این قتل احتمالا «ناشی از تنفر» بوده و شش نوجوان ۱۵ تا ۱۶ ساله نیز به ظن دست داشتن در آن بازداشت و تحت شرایطی موقتا آزاد شدند.

همزمان وزیر خارجه لهستان در دیدار با بوریس جانسون، همتای بریتانیايی اش (از حامیان و رهبران کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) در ورشو، وی را به مقابله با بیگانه ستیزی فراخواند و گفت: «ما دولت بریتانیا و بویژه مقام های این کشور را مسئول امنیت اتباع خارجی ساکن در بریتانیا از جمله لهستانی ها می دانیم. آنها مسئول جلوگیری از بیگانه ستیزی هستند.»

در پی پیروزی حامیان کمپین برکسیت در همه پرسی ژوئن گذشته، خشونت های نژادی و بیگانه ستیزی در بریتانیا افزایش یافته و قربانیان آن عمدتا خارجی ها هستند، از جمله آرک جوزویک، لهستانی ۴۰ ساله که هفته گذشته به طرز فجیعی در هارلو به قتل رسید.

بیشترین جمعیت کشورهای اروپای شرقی درمنطقه هارلو در حومه لندن ساکن هستند. جمعیت لهستانی ها در بریتانیا حدود ۸۵۰ هزار نفر تخمین زده می شود.