غرفه های فروش ماری جوانا در محله کریستینای کپنهاگ جمع شد

غرفه های فروش ماری جوانا در محله کریستینای کپنهاگ جمع شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از وقوع تیراندازی در کریستینا واقع در حومه کپنهاگ، پایتخت دانمارک که محل زندگی جمعی از هیپی های این کشور طی چهل سال گذشته بوده است، اهالی این محله غرفه های فروش ماری جوانا را…

آگهی

پس از وقوع تیراندازی در کریستینا واقع در حومه کپنهاگ، پایتخت دانمارک که محل زندگی جمعی از هیپی های این کشور طی چهل سال گذشته بوده است، اهالی این محله غرفه های فروش ماری جوانا را برچیدند.

دو افسر پلیس روز چهارشنبه هدف شلیک گلوله قرار گرفتند که حال یکی از آنان وخیم است. در این تیراندازی یک شهروند نیز مجروح شده است. ضارب که مظنون به توزیع موادمخدر بود، بازداشت شد و روز جمعه به دلیل جراحات ناشی از اصابت گلوله جان داد.

سخنگوی اهالی محله کریستینا می گوید: «در حال حاضر ما باید کاری انجام دهیم. آنچه می توان انجام داد برچیدن غرفه ها و به شدت محکوم کردن خشونت های جدی است که به واقعیتی در اینجا بدل شده و نیز همدردی با آن افسر پلیس و خانواده اش است.»

این محله به دلیل برخورداری از نوعی خودمختاری به «شهرک آزاد» شهرت دارد و در آن فروش و مصرف ماری جوانا آزاد است. محله کریستینا در سال ۱۹۷۱ میلادی ایجاد شد و چهارمین جذابیت گردشگری دانمارک بوده است. سالانه ۵۰۰ هزار گردشگر از محله کریستینا بازدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف «کپسول زمان» در آجر گلی شکسته؛ دانشمندان محیط زندگی پادشاه آشور در ۲۹۰۰ سال پیش را بازسازی کردند

«وطن‌پرستان دانمارکی» دوباره قرآن‌ را آتش زدند؛ عراق بار دیگر محکوم کرد

یوگا با آبجو در دورهمی دختران و پسران دانمارکی؛ ورزش، الکل، تفریح یا هر سه؟