دو انفجار انتحاری در پاکستان دست کم ۱۲ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دو انفجار انتحاری در پاکستان دست کم ۱۲ کشته برجای گذاشت

دو انفجار انتحاری بامداد جمعه شمال غرب پاکستان را لرزاند. در جریان این انفجارها دست کم ۱۲ تن جان باختند و ده ها نفر هم زخمی شدند.

یکی از این انفجارها دادگاه شهر مردان را هدف قرار داده بود. گفته می شود مهاجم انتحاری با خود هشت کیلوگرم مواد منفجره حمل می کرده و قبل از ورود به دادگاه اقدام به پرتاب نارنجک کرده بود. ایجاز احمد خان، رئیس پلیس شهر مردان در این باره گفت:«بنا بر گفته های شاهدان عینی، مهاجم ابتدا نارنجکی پرتاب کرد و بعد سعی کرد وارد دادگاه شود که با مقاومت یک مامور پلیس روبرو شد. در پی آن مهاجم با سر دادن «الله اکبر» جلیقه انتحاری خود را منفجر کرد.»

حمله انتحاری دوم توسط چهار مهاجم در ۶۰ کیلومتری مردان، محله ای مسیحی نشین در نزدیکی پیشاور را هدف قرار داد. مهاجمان هدف آتش نیروهای امنیتی قرار گرفته و کشته شدند. در میان قربانیان این دو انفجار دست کم دو مامور پلیس، تعدادی وکیل و کارمند دادگاه گزارش شده اند.

جماعت احرار، شاخه طالبان در پاکستان در پیامی ضمن پذیرفتن مسئولیت این دو حمله گفته که شماری از «کفار» را کشته است.

پیشتر این گروه مسئولیت بمبگذاری انتحاری ماه گذشته در بیمارستانی در شهر کویته را نیز برعهده گرفته بود. این انفجار مرگبار که شماری از وکلا را هدف قرار داه بود، بیش از۷۰ کشته برجای گذاشت.