Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی: خسارات زلزله ایتالیا قابل پیشگیری بود

دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی: خسارات زلزله ایتالیا قابل پیشگیری بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گابریل پونتزونی، دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی، درباره زمین لرزه هفته گذشته در روستای آماتریچه واقع در استان ریتی ایتالیا می گوید دو عامل «فرسودگی ساختمان ها» و «مشکل سیاسی» سبب خساراتی عمده ناشی

آگهی

گابریل پونتزونی، دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی، درباره زمین لرزه هفته گذشته در روستای آماتریچه واقع در استان ریتی ایتالیا می گوید دو عامل «فرسودگی ساختمان ها» و «مشکل سیاسی» سبب خساراتی عمده ناشی از این رویداد شده است.

وی که مشاور انجمن زمین شناسی ایتالیا است درباره دلیل برجاماندن شمار قابل توجهی قربانی بر اثر این رویداد به یورونیوز گفت: «مشکلی ساختاری در رابطه با این ساختمان ها که بسیار بسیار قدیمی بوده اند، وجود داشته است. دلیل دیگر این است که آن منطقه، آسیب پذیر و در معرض خطر است. به آگاهی از جزئیات بیشتری درباره لایه های زیرین زمین نیاز است و سپس نقشه ای از جزئیات زمین شناسی و تحلیل لرزه نگاری را باید داشت.»

این کارشناس زمین شناسی درباره دلیل در نظر نگرفتن تدابیر پیشگیرانه در برابر زلزله در ایتالیا می گوید: «ما حافظه تاریخی خود را درباره آنچه در گذشته اتقاق افتاده از دست داده ایم. از یادبرده ایم که چه اتفاقی می تواند دوباره در برخی از مناطق در معرض خطر روی دهد. از این گذشته، مشکل سیاسی هم وجود دارد. نگاه سیاستمداران تنها تا دوره بعدی انتخابات است و برنامه های بلندمدت و پرخرج که نتایجی فوری به دست نمی دهد را ارایه نمی کنند.»

دولت ایتالیا گروهی را برای نظارت بر روند بازسازی خانه های ویران شده تعیین کرده است. شمار جان باختگان این زمین لرزه به ۲۹۴ تن افزایش یافته و حدود ۴ هزار تن نیز خانه های خود را از دست داده اند. بیشتر قربانیان این زمین لرزه به بزرگی ۶ در مقیاس ریشتر به دلیل فروریختن ساختمان ها جان دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟

امدادرسانی با هلی‌کوپتر در مناطق سیل‌زده برزیل؛ دست‌کم ۷۵ تن کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند