دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی: خسارات زلزله ایتالیا قابل پیشگیری بود

دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی: خسارات زلزله ایتالیا قابل پیشگیری بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گابریل پونتزونی، دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی، درباره زمین لرزه هفته گذشته در روستای آماتریچه واقع در استان ریتی ایتالیا می گوید دو عامل «فرسودگی ساختمان ها» و «مشکل سیاسی» سبب خساراتی عمده ناشی

گابریل پونتزونی، دبیرکل فدراسیون اروپایی زمین شناسی، درباره زمین لرزه هفته گذشته در روستای آماتریچه واقع در استان ریتی ایتالیا می گوید دو عامل «فرسودگی ساختمان ها» و «مشکل سیاسی» سبب خساراتی عمده ناشی از این رویداد شده است.

آگهی

وی که مشاور انجمن زمین شناسی ایتالیا است درباره دلیل برجاماندن شمار قابل توجهی قربانی بر اثر این رویداد به یورونیوز گفت: «مشکلی ساختاری در رابطه با این ساختمان ها که بسیار بسیار قدیمی بوده اند، وجود داشته است. دلیل دیگر این است که آن منطقه، آسیب پذیر و در معرض خطر است. به آگاهی از جزئیات بیشتری درباره لایه های زیرین زمین نیاز است و سپس نقشه ای از جزئیات زمین شناسی و تحلیل لرزه نگاری را باید داشت.»

این کارشناس زمین شناسی درباره دلیل در نظر نگرفتن تدابیر پیشگیرانه در برابر زلزله در ایتالیا می گوید: «ما حافظه تاریخی خود را درباره آنچه در گذشته اتقاق افتاده از دست داده ایم. از یادبرده ایم که چه اتفاقی می تواند دوباره در برخی از مناطق در معرض خطر روی دهد. از این گذشته، مشکل سیاسی هم وجود دارد. نگاه سیاستمداران تنها تا دوره بعدی انتخابات است و برنامه های بلندمدت و پرخرج که نتایجی فوری به دست نمی دهد را ارایه نمی کنند.»

دولت ایتالیا گروهی را برای نظارت بر روند بازسازی خانه های ویران شده تعیین کرده است. شمار جان باختگان این زمین لرزه به ۲۹۴ تن افزایش یافته و حدود ۴ هزار تن نیز خانه های خود را از دست داده اند. بیشتر قربانیان این زمین لرزه به بزرگی ۶ در مقیاس ریشتر به دلیل فروریختن ساختمان ها جان دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج نظرسنجی؛ نسل زد در دنیا، حکومت‌ نظامی و اقتدارگرا را به دموکراسی ترجیح می‌دهد

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد

دانشمندان از تاثیر شفابخش یک ادویه بر مشکل سوءهاضمه بیماران خبر دادند