ابعاد و ماهیت تخلف در شهرداری تهران؛ همراه با یورونیوز

ابعاد و ماهیت تخلف در شهرداری تهران؛ همراه با یورونیوز
نگارش از Hossein Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ابعاد و ماهیت تخلف در شهرداری تهران چیست؟
آیا نهادهای نظارتی به وظایف خود در این زمینه عمل کرده‌اند؟

انتشار گزارش اولیه یک کارشناس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر واگذاری املاک و مستغلات با تخفیف بیش از ۵۰ درصد و ارایه تسهیلات بانکی گسترده با سودهای ناچیز به برخی از مدیران و اعضای شورای شهر تهران، دومین پرونده پس از افشای ماجرای حقوق‌های نجومی است که این روزها در محافل سیاسی و رسانه‌های داخل کشورموضوع بحث‌ها و اتهام‌زنی‌های داغ است. در حالی که برخی منتقدان خواهان برکناری مدیران متخلف شده‌اند، محمد باقر قالیباف شهردار تهران گزارش سازمان بازرسی را مخدوش دانسته و در نامه‌ای به دادستان کل کشور خواهان رسیدگی قوه قضائیه به این مسئله شده است. اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد در مجلس نیز مساله تخلف در شهرداری را، شایعه پراکنی برای به حاشیه بردن حقوق‌های نجومی ارزیابی کرده است. از سوی دیگر، رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، از مجلس خواسته تا در چارچوب طرح تحقیق و تفحص از واگذاری املاک، به مساله ورود کند.

در برنامه این هفته «همراه با یورونیوز»، پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، دیدگاه‌های شما مخاطبان را با کارشناس مهمان برنامه خانم دکتر صدیقه وسمقی سخنگوی اولین شورای شهر تهران در میان گذاشتیم. این برنامه را ببینید.

همچنین می‌توانید نسخه شنیداری این برنامه را در زیر بشنوید:

برنامه «همراه با یورونیوز» هر پنجشنبه منعکس کننده نظرات کاربران و مخاطبان یورونیوز در مورد مسائل مهم روز است. این برنامه از طریق گوگل هنگ‌اوتز ضبط و به طور زنده در یوتیوب و وب‌سایت یورونیوز پخش می‌شود. برای شرکت در این برنامه صفحه‌های اجتماعی یورونیوز فارسی در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید و یا با نشانی ایمیل hamrah@euronews.com تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای بازداشت اعضای شورای شهر بابل؛ «دام رسوایی جنسی با انگیزه سیاسی»

سیل استان سیستان و بلوچستان ایران؛ خطر حضور گاندوها همزمان با نبود مواد غذایی در شماری از روستاها

قالیباف و یارانش بازنده‌های اصلی در نتایج اولیه انتخابات مجلس؛ انتخابات تهران به دور دوم می‌رسد؟