جشنوارۀ فیلم ونیز با بزرگداشت عباس کیارستمی کار خود را آغاز می کند

جشنوارۀ فیلم ونیز با بزرگداشت عباس کیارستمی کار خود را آغاز می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفتاد و سومین فستیوال فیلم ونیز از روز چهارشنبه، سی و یکم اوت درهای خود را به روی مشتاقان سینما باز می کند.

هفتاد و سومین فستیوال فیلم ونیز از روز چهارشنبه، سی و یکم اوت درهای خود را به روی مشتاقان سینما باز می کند. بخشی از برنامۀ اولین روز از این جشنواره به بزرگداشت عباس کیارستمی، کارگردان فقید سینمای ایران اختصاص دارد و قرار است دو فیلم کوتاه از ساخته های وی و فیلمی با عنوان «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساختۀ سیف الله صمدیان به نمایش درآید.

آگهی

جشنوارۀ فیلم ونیز به طور رسمی و با نمایش فیلم موزیکال «لالالند» ساختۀ دامیان چازل و با بازی رایان گاسلینگ و اما استون کار خود را آغاز خواهد کرد.

آلبرتو باربرا، رئیس هفتاد و دومین فستیوال فیلم ونیز می گوید: «امسال همه گونه فیلمی در ونیز حضور دارد، از وسترن گرفته تا علمی – تخیلی که در بخش مسابقه با یکدیگر رقابت می کنند. جشنوارۀ امسال همچنین با نسخۀ جدیدی از یک فیلم کلاسیک وسترن تحسین برانگیز به نام هفت دلاور کار خود را پایان خواهد داد.»

در بخش مسابقۀ هفتاد وسومین جشنوارۀ فیلم ونیز جمعا ۲۰ فیلم حضور دارند که برای بدست آوردن پلنگ طلایی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. فیلم هفت دلاور که در آن هنرپیشگانی نظیر دنزل واشنگتن و کریس پرات ایفای نقش می کنند در بخش مسابقه حضور ندارد. پرویز شهبازی از ایران نیز با فیلم مالاریا به جشنوارۀ فیلم ونیز امسال رفته است.

ریاست هیات داوران این دوره از جشنوارۀ ونیز را که روز دهم سپتامبر پایان می یابد، سم مندس، کارگردان انگلیسی فیلم هایی نظیر زیبای آمریکایی و اسکای فال به عهده دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکز ژُرژ پُمپیدو در پاریس با نمایش آثار عباس کیارستمی فعالیت‌های پساقرنطینه‌ای خود را آغاز می‌کند

آخرین «پدرخوانده» مافیای سیسیل و «بی رحم‌ترین مرد ایتالیا» درگذشت

ایتالیا از آلمان به دلیل کمک کردن به خیریه‌های حمایت از مهاجران غیرقانونی انتقاد کرد