Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دشواری عملیات نجات پس از زمین لرزه ایتالیا

دشواری عملیات نجات پس از زمین لرزه ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفت سال پس از زمین لرزه ای که در شهر لاکوئیلا روی داد، زمین لرزه مهیب روز چهارشنبه یکبار دیگر مرکز ایتالیا را لرزاند.

آگهی

هفت سال پس از زمین لرزه ای که در شهر لاکوئیلا روی داد، زمین لرزه مهیب روز چهارشنبه یکبار دیگر مرکز ایتالیا را لرزاند. در همین ارتباط با گاردنیا ترزینی، گزارشگر یورونیوز در رم گفتگو کردیم. از او پرسیدیم که آیا عملیات نجات به سرعت انجام شد؟ آیا تجربه های قبلی کمکی بود برای مقام های ایتالیا که واکنش سریعی نشان دهند؟

و گاردنیا ترزینی در پاسخ گفت: «عملیات نجات بلافاصله شروع شد. اما مشخص نیست آیا از ابتدا سریع و موثر بود یا نه. در برخی نواحی دسترسی به مکان هایی که بر اثر زمین لرزه آسیب دیده بودند دشوار بود. بیشتر روستاهای نواحی کوهستانی آسیب دیدند و راه های ارتباطی به آنها هم مسدود شده بود. در برخی نواحی هم با قطعی برق روبرو بودیم. گروه های امداد به برخی روستاهای آکومولی با دو ساعت تاخیر رسیدند.»

با توجه به این که زمین لرزه عمدتا در شهرستان ها و روستاهای کوچک خسارت به بار آورده از همکارمان پرسیدیم دشواری امدادرسانی به این نواحی را چطور می توان توضیح داد؟

گاردنیا ترزینی گفت: «قبل از هر چیز باید بگویم که بیشتر ساختمان های خسارت دیده در مراکز تاریخی شهرستان ها هستند. یعنی ساختمان هایی که قدیمی اند و با سنگ ساخته شده اند. از اینرو در برابر زمین لرزه خیلی شکننده اند. ساخت آنها اساسا با معیارهای لازم ومقاوم در برابر زمین لرزه منطبق نیست و بعضی از آنها کاملا فرو ریخته اند. گفته می شود بسیاری از مردم هنوز زیر آوار گیر کرده اند. اما در ارتباط با روستاهایی که دسترسی به آنها ممکن است سوال اصلی این است که مدیریت عملیات نجات چطور بوده؟ برای مثال در ماتریچه یکی از جاهایی که روستاهایش بیشترین آسیب ها را دیده نزدیک به ۲۵۰۰ نفر جابجا شده اند.»

و با توجه به همبستگی و همیاری مردم در چنین وضعیتی، از همکارمان شرایط را در ایتالیا پرسیدیم.

او گفت: «در مناطق زلزله زده همه با کنار زدن آوارها دنبال زنده ها می گردند. از مردم خواسته شده بود تا در عملیات امداد اختلال ایجاد نکنند. برای این که در این نواحی وضعیت به گونه ای است که کمک های داوطلبانه می تواند به کند شدن عملیات نجات بیانجامد. مقام های محلی از شهروندان خواسته بودند تا با غیرفعال کردن دسترسی شان به شبکه های وایفای ارتباطات اینترنتی را تسهیل کنند. در بیمارستان های محلی بویژه در ریه تی شهروندان زیادی برای خون دادن آمده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست گروه۷ با طعم «استقراض به اوکراین»؛ «یکه‌تازی» ملونی همزمان با «افول» ماکرون و سوناک

زن ایتالیایی که در مجارستان با خطر زندان روبرو بود با پیروزی در انتخابات پارلمان اروپا مصونیت یافت

جزئیات توافق ایتالیا و آلبانی بر سر مهاجران چیست و هدف اتباع چه کشورهایی است؟