ترکیه مواضع کردها در منبج و داعش در جرابلس را بمباران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترکیه مواضع کردها در منبج و داعش در جرابلس را بمباران کرد

روز دوشنبه توپخانه های ارتش ترکیه مواضع نیروهای کرد در شهر منبج در شمال سوریه را گلوله باران کردند. شهر منبج به تازگی توسط نیروهای دموکراتیک کرد سوریه از دست داعش آزاد شده و ساکنان این شهر اندک اندک به شهر بازمی گردند.

به گفتۀ یک مقام ارتش این کشور، همزمان با این گلوله باران مواضع نیروهای کرد، بخش هایی از شهر جرابلس در شمال غربی سوریه نیز که در اختیار داعش است، هدف خمپاره های ارتش ترکیه قرار گرفته است. این شهر آخرین نقطۀ تحت اشغال داعش در شمال غربی سوریه و نزدیک به مرزهای ترکیه است.

بمباران مواضع داعش و گروههای کرد در شمال سوریه از سوی ترکیه به فاصلۀ دو روز از انفجار انتحاری در شهر غازیان تپه صورت می گیرد که منجر به مرگ ۵۴ نفر شد. دولت ترکیه می گوید عامل این انفجار یک کودک ۱۲ تا ۱۴ ساله بوده و این انفجار از سوی داعش صورت گرفته است.

آنکارا در پی این انفجار می گوید تمامی مناطق مرزی سوریه با ترکیه را از وجود نیروهای این گروه تروریستی پاک خواهند کرد.

همزمان با این حملات، ارتش آزاد سوریه اعلام کرده است عملیات آزادسازی شهر جرابلس را با همکاری ترکیه و از داخل خاک این کشور بزودی آغاز می کند. به گفتۀ یکی از فرماندهان ارتش آزاد ترکیه، نیروهای این گروه مخالف بشار اسد در حال حاضر در یک پایگاه نظامی متعلق به ترکیه در نزدیکی شهر قرقامیش استقرار یافته اند و بزودی به سمت جرابلس حرکت خواهند کرد.