صدر اعظم آلمان از شهروندان ترک تبار کشورش خواست تا به آلمان وفادار باشند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صدر اعظم آلمان از شهروندان ترک تبار کشورش خواست تا به آلمان وفادار باشند

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از شهروندان ترک تبار این کشور خواست تا به آلمان وفادار باشند.

آلمان میزبان نزدیک به سه میلیون ترک است و به نظر می رسد تنش میان دو کشور در زمینه های مختلف خانم مرکل را نسبت به احساس تعلق شهروندان آلمانی ترک تبار به این کشور نگران کرده است.

صدراعظم آلمان در پیامی گفته: «ما از ترک هایی که مدت زیادی است در آلمان زندگی می کنند انتظار میزان بالایی از وفاداری را نسبت به کشورمان داریم.»

این اظهارات چند هفته مانده به انتخابات منطقه ای مطرح می شود؛ انتخاباتی که می تواند برای راست های آلمان فرصتی حیاتی باشد به ویژه که انتقادهای زیادی متوجه سیاست های مهاجرتی مرکل است.

صدراعظم آلمان همچنین ضمن هشدار به حامیان و مخالفان رئیس جمهوری ترکیه از آنها خواست تا از هرگونه خشونتی پرهیز کنند. او افزود: «آزادی اعتراضات و آزادی بیان برای تمام آنهایی که در آلمان زندگی می کنند معتبر است. اما همه باید اختلاف نظرهای خود را به شیوه ای مسالمت آمیز حل کنند.»

تظاهرات ۳۱ ژوییه طرفداران و مخالفان رجب طیب اردوغان در کلن آنهم دو هفته پس از کودتای نافرجام ارتش این کشور نگرانی سیاستمداران آلمانی را برانگیخته است. در پی آن فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان از شهروندان آلمانی ترک تبار خواست تا به باورهای یکدیگر احترام بگذارند و تنش های سیاسی در ترکیه را به آلمان منتقل نکنند.