در حمله هوایی ارتش نیجریه رهبر بوکوحرام به شدت زخمی شد

در حمله هوایی ارتش نیجریه رهبر بوکوحرام به شدت زخمی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروی هوایی نیجریه بار دیگر گروه افراطی بوکوحرام را در شمال شرقی کشور هدف قرار داد.

آگهی

نیروی هوایی نیجریه بار دیگر گروه افراطی بوکوحرام را در شمال شرقی کشور هدف قرار داد. در این حمله شماری از اعضای ارشد این گروه کشته شدند.

گفته می شود در جریان این عملیات که روز جمعه ۱۹ اوت ( ۲۹ مرداد) در جنگل های سامبیسا صورت گرفت رهبر این گروه، ابوبکر شکو هم از ناحیه کتف بشدت زخمی شده است. پیش تر، مقامهای نظامی نیجریه گفته بودند که وی کشته شده است.

بوکوحرام در آوریل دو سال پیش (۲۰۱۴) ۲۷۶ دختر دانش آموز را از مدرسه ای در چیبوک در شمال شرقی نیجریه ربودند. چند ماه بعد حدود ۶۰ نفر از آنها از دست این گروه گریختند و گمان می رود ۲۱۸ تن از آنها همچنان گروگان بوکوحرام هستند.

ده روز پیش بوکوحرام با انتشار ویدئوی تازه ای از شماری از دختران ربوده شده آزادی آنها را مشروط به آزادی شبه نظامیان این گروه کرده بود. در این ویدئوی ۱۱ دقیقه ای ادعا شده بود که گروهی از این دختران در حملات هوایی نیروهای دولتی کشته و تعدادی هم زخمی شده اند و نزدیک به ۴۰ نفر از آنها هم با اعضای بوکوحرام ازدواج کرده اند.

خانواده ها و نزدیکان دختران ربوده شده که همچنان چشم انتظار فرزندانشان هستند از تعلل دولت خشمگین هستند. شماری از آنها روز دوشنبه با شرکت در یک راهپیمایی در آبوجا، پایتخت از دولت خواستند که برای آزادی دختران اقدامات بیشتری انجام دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارشناسان به یورونیوز پاسخ می‌دهند: آیا بحران قره‌باغ کوهستانی تمام شد؟

آذربایجان می‌گوید جنگجویان ارمنی قره‌باغی را که سلاح زمین بگذارند عفو می‌کند

آذربایجان در پی تسلیم جدایی‌طلبان ارمنی: به دنبال الحاق مسالمت‌آمیز قره‌باغ کوهستانی هستیم