Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آنکارا: منطقه مرزی ترکیه با سوریه باید کاملا از گروه داعش پاک شود

آنکارا: منطقه مرزی ترکیه با سوریه باید کاملا از گروه داعش پاک شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اجساد شماری از قربانیان حمله انتحاری مرگبار در غازی عینتاب در جنوب ترکیه تشییع شدند.

آگهی

اجساد شماری از قربانیان حمله انتحاری مرگبار در غازی عینتاب در جنوب ترکیه تشییع شدند. به گفته مقام های ترکیه تعداد کشته شدگان این واقعه مرگبار به ۵۴ تن رسید. ۲۲ تن از آنها کودک و نوجوانند و کمتر از ۱۴ ساله دارند.

آنکارا می گوید منطقه مرزی ترکیه با سوریه باید کاملا از گروه داعش پاک شود. مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه با اعلام این خبر وعده داد که از هر عملیاتی علیه داعش در سوریه حمایت می کند. او در یک نشست خبری گفت: «ما علیه داعش و دیگر سازمان های تروریستی تا آخر ایستاده ایم و به حمایت از کشورها و نیروهایی که با داعش مبارزه می کنند ادامه می دهیم. مرزهای ما باید از داعش پاک شوند.»

این تصمیم پس از آن گرفته می شود که جشن عروسی کردها در شهر غازی عینتاب در نزدیکی مرز سوریه شامگاه شنبه هدف حمله انتحاری قرار گرفت. در جریان این انفجار که به گفته مقام های ترکیه توسط یک نوجوان ۱۲ تا ۱۴ ساله صورت گرفته ۹۴ نفر هم زخمی شده اند. بمبی که در این حمله مورد استفاده قرار گرفته شبیه بمب هایی است که در حملات قبلی به تجمعات کردها استفاده شده است.

تحقیقات پلیس ترکیه برای شناسایی هویت عامل این انفجار که مرگبارترین آن از ابتدای سال جاری میلادی در ترکیه بوده در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آنکارا از شورشیان مسلح سوریه در نبرد با داعش

داعش مسئولیت حمله به کلیسای سانتا ماریا در استانبول را به عهده گرفت

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد