دادستان فرانسوی: ناآرامی در ساحل سیسکو ربطی به لباس شنای اسلامی نداشت

دادستان فرانسوی: ناآرامی در ساحل سیسکو ربطی به لباس شنای اسلامی نداشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بگفته دادستان کل شهر باستیا در جزیره کرس فرانسه، درگیری های روز دوشنبه گذشته، پانزدهم ماه اوت، در شهر ساحلی سیسکو واقع در شمال این جزیره، هیچ ربطی به لباس شنای اسلامی زنان موسوم به «بورکینی» نداشته…

بگفته دادستان کل شهر باستیا در جزیره کرس فرانسه، درگیری های روز دوشنبه گذشته، پانزدهم ماه اوت، در شهر ساحلی سیسکو واقع در شمال این جزیره، هیچ ربطی به لباس شنای اسلامی زنان موسوم به «بورکینی» نداشته است.

آگهی

پیش تر شهردار سیسکو اعلام کرده بود که عکاسی یک گردشگر از زنی که در ساحل بورکینی به تن داشته با واکنش همراهانش و زد و خورد همراه بوده و در نهایت پلیس ضد شورش وارد عمل شده است.

شهردار سیسکو پس از این حادثه که ۵ مجروح برجا گذاشت، پوشیدن بورکینی یا مایوی اسلامی در ساحل این شهر را ممنوع کرد و همه برنامه های مربوط به جشن روز دوشنبه پانزدهم اوت را نیز لغو کرد.

دادستان باستیا در این باره گفت: «در واقع دلیل وقوع این حادثه این بوده که یک خانواده اهل آفریقای شمالی می خواسته بخشی از ساحل را به صورت کاملا خصوصی برای خودشان تصاحب کنند و حتی علامتهایی مثل “وارد نشوید” در محل قرار داده اند که تقریبا نمادین بوده و کاملا واضح است که مردم می توانستند از آنجا عبور کنند اما به این معنا بوده که کسی از این منطقه رد نشود.»

در جریان این درگیری ۵ نفر بازداشت و سپس آزاد شدند که امروز قرار است در دادگاه حاضر شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

نماینده چپ‌های پوپولیست: برخورد پلیسی با لباس زنان چه در ایران و چه در فرانسه محکوم است

پرش با چتر از بالای برج ایفل؛ بازدید از «نماد فرانسه» برای چندمین بار در این هفته مختل شد