آمریکا؛ آتش سوزی مهیب در جنوب کالیفرنیا

آمریکا؛ آتش سوزی مهیب در جنوب کالیفرنیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا روز چهارشنبه تعداد نامعلومی از خانه های نزدیک به بزرگراه بین لس آنجلس و لاس وگاس را تخریب کرد و بیش از ۸۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه را مجبور به ترک خانه هایشان…

آگهی

آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا روز چهارشنبه تعداد نامعلومی از خانه های نزدیک به بزرگراه بین لس آنجلس و لاس وگاس را تخریب کرد و بیش از ۸۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه را مجبور به ترک خانه هایشان کرد.

فرماندار ایالت کالیفرنیا آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرده است. دهها هزار خانه در این منطقه در معرض تهدید آتش اند. این آتش سوزی از روز سه شنبه در مناطق کوهستانی آغاز شد و در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۲ هزار هکتار جنگل طعمه آتش شد.

مقامات دولتی آمریکا ، خشکسالی و آب و هوای گرم را از علت گسترش آتش سوزی اعلام کرده اند و گفته اند که جنوب کالیفرنیا تا ماه دسامبر با تهدید رخ دادن آتش سوزی روبروست. با این حال تحقیقات درباره اینکه آیا دخالت انسانی منجر به این آتش سوزی شده در دست بررسی است.

یک ویدئوی آماتور فرار آتش نشان ها از دست آتش را به تصویر کشیده است. تا این لحظه گزارشی از اینکه فرد یا افرادی قربانی این آتش سوزی شده باشند منتشر نشده است.

۱۳۰۰ آتش نشان با پشتیبانی هلی کوپترها و هواپیماهای آب پاش در حال مبارزه با این آتش هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعله های آتش در کالیفرنیا همچنان زبانه می کشد

آتش سوزی در کالیفرنیا؛ دهها هزار نفر از شهروندان جابجا می شوند

بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ تگزاس جان دست کم ۲ نفر را گرفت