نهمین روز المپیک؛ از طلای اوسین بولت تا درخشش ورزشکاران بریتانیایی

نهمین روز المپیک؛ از طلای اوسین بولت تا درخشش ورزشکاران بریتانیایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان بار دیگر برتری خود را به رخ حریفانش کشید.

آگهی

اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان بار دیگر برتری خود را به رخ حریفانش کشید. این دونده افسانه ای با ثبت زمان ۹ ثانیه ۸۱ صدم ثانیه مدال طلای دوی ۱۰۰ متر بازی های المپیک ریو را به گردن آویخت. بولت با کسب این مدال، تعداد مدالهای طلای خود در بازی های المپیک را به عدد ۷ رساند.

ویده وان نیکرک از آفریقای جنوبی، رکورد دوی ۴۰۰ متر را پس از ۱۷ سال شکست. او با ثبت زمان ۴۳ ثانیه و ۳ صدم ثانیه، به میزان ۱۵ صدم ثانیه رکورد جهان را بهبود بخشید و به مدال طلا رسید.

جمیما جلاگات سام گونگ از کنیا هم قهرمان دوی ماراتن زنان شد. او با ثبت زمان ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه و ۴ ثانیه زودتر از رقیبانش از خط پایان گذشت.

در مسابقات ماده سرعت دوچرخه سواری، رکابزنان بریتانیایی نمایش خیره کننده ای داشتند. جیسون کنی صاحب مدال طلا شد و کالوم اسکینر،هموطن جیسون به مدال نقره رسید. دنیس دمیتریف روس هم روی سکوی سوم ایستاد.

اندی ماری از بریتانیا هم صاحب مدال طلای مسابقات تنیس شد. ماری، دارنده مدال طلای المپیک لندن در یک دیدار فشرده و پایاپای، خوان مارتین دل پوترو از آرژانتین را به زانو درآورد.

جاستین رز مانند هموطنان بریتانیا خود خوش درخشید و فاتح رقابتهای گلف شد، رقابتهای که پس از ۱۱۲ سال بار دیگر به بازی ها المپیک برگشته است. هنریک استنسن از سوئد نیز روی سکوی دوم ایستاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد

چگونه تا پایان تعطیلات نوروز از خود دونده بسازیم؟

وداع با کلوین کیپتوم؛ رکورددار ماراتن جهان که در زمان مرگ تنها ۲۴ سال داشت