محرومیت داریا کلیشینا قهرمان روسی پرش طول از المپیک ریو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
محرومیت داریا کلیشینا قهرمان روسی پرش طول از المپیک ریو

به گزارش رویترز داریا کلیشینا قهرمان پرش طول و مدل اهل روسیه و تنها ورزشکار حوزه دو و میدانی که اجازه حضور در بازی های المپیک را یافته بود از حضور در این بازی ها محروم شده است.

این تصمیم تنها سه روز قبل از آغاز رقابت در این حوزه گرفته شده است. گزارش های غیر رسمی حاکی از آن است که آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ از پیدا شدن شواهد جدیدی از دوپینگ وی خبر داده است.

آرتم اسمیلکوف روزنامه نگار روس می گوید: «به نظر من ما باید حضور ورزشکاران دو و میدانی در ریو را فراموش کنیم. برنامه دو و میدانی فعلا برای روسیه کاملا تمام شده است.»

ولادیمیر دیگر روزنامه نگار روس می گوید: «او از دوپینگ پاک است چرا نتواند شرکت کند، من نمی فهمم چرا.»

پیش از این تمام ورزشکاران دو و میدانی روسیه بخاطر دوپینگ از شرکت در المپیک ریو محروم شده بودند. آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ گفته بود که دوپینگ سیستماتیک در میان روزشکاران روسی در چند سال اخیر رایج بوده و توسط دولت روسیه مورد حمایت قرار می گرفته است. این آژانس گفته است که این پدیده بازیهای زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴ را نیز شامل می شود.

با این حال ورزشکاران روسی بطور انفرادی می توانند از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ با ارائه شواهدی که نشان دهد درگیر سیستم دوپینگ نبوده اند درخواست تجدید نظر کرده و در خارج از کشور تست مواد مخدر بدهند.

کلیشینا تنها روزشکاری در حوزه دو و میدانی بود که درخواستش از میان ۱۳۶ درخواست مورد قبول قرار گرفته بود با این حال او نیز اکنون تعلیق شده است.