تشدید تنشها بین روسیه و اوکراین

تشدید تنشها بین روسیه و اوکراین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هر چند در روزهای گذشته جنگ لفظی بین دولتها در کی یف و مسکو بالا گرفته است اما در خطوط مرزی بین دو کشور درگیریهای جدیدی رخ نداده است با این حال نظامیان اوکراینی در مناطق مرزی ادعا می کنند احساس خطر کرد

آگهی

هر چند در روزهای گذشته جنگ لفظی بین دولتها در کی یف و مسکو بالا گرفته است اما در خطوط مرزی بین دو کشور درگیریهای جدیدی رخ نداده است با این حال نظامیان اوکراینی در مناطق مرزی ادعا می کنند احساس خطر کرده و از سرگیری تنشها و درگیریها را دور از انتظار نمی دانند.

یکی از سربازان اوکراینی در منطقه مرزی می گوید: « در حال حاضر نمی توان گفت که شاهد تغییر عمده ای در این منطقه هستیم. اما مرتبا در وضعیت هشدار به سر می بریم. تنش را احساس می کنیم و منتظر اتفاقات جدیدی هستیم. به نظر می رسد تنشها افزایش پیدا خواهند کرد.»

این احساس خطر زمانی معنی پیدا می کند که دولت روسیه تصمیم گرفت در شبه جزیره کریمه سامانه موشکهای بالستیک اس ۴۰۰ مستقر کند. هر چند کرملین ادعا می کند ماههاست که قصد این کار را داشته است و استقرار موشکها ارتباطی با بالاگرفتن تنشهای اخیر ندارد.

یکی از شهروندان دونتسک درباره درگیریها می گوید: « بمباران در این منطقه همه روزه است و ما تمام بعد از ظهرها با بچه ها بیرون می رویم دیگر به این شرایط عادت کرده ایم. انگار دیگر ترسی از چیزی نداریم.»

تصمیم به استقرار موشکهای اس ۴۰۰ دو روز پس از آن صورت می گیرد که ولادیمیر پوتین کی یف را به اقدامات تحریک آمیز و استفاده از شگردهای تروریستی برای بی ثبات کردن شبه جزیره کریمه که دو سال پیش ضمیمه خاک فدراسیون روسیه شد متهم کرد.

کی یف با رد کردن این ادعا نگرانی خود را نسبت به تحرکات نظامی روسیه ابراز کرده و آن را موجب افزایش تنش ها در منطقه خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله موشکی روسیه به کی‌يف بعد از ۵۲ روز؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیم

چهارمین روز از درگیری‌های شدید در آودیوکای اوکراین؛ روسیه از زمین و هوا شهر را می‌کوبد

حمله شبانه به تاسیسات غلات در اودسا؛ اوکراین: موشک‌های فراصوت روسیه از داخل کریمه اشغالی شلیک شدند