فرود دو هواپیمای مسافربری در فرودگاه زونتم در پی تهدید بمبگذاری

فرود دو هواپیمای مسافربری در فرودگاه زونتم در پی تهدید بمبگذاری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز چهارشنبه و در پی تهدید به بمبگذاری، دو هواپیمای مسافربری مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه زونتم بروکسل شدند.

آگهی

روز چهارشنبه و در پی تهدید به بمبگذاری، دو هواپیمای مسافربری مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه زونتم بروکسل شدند. بنا به اعلام مسئولان این فرودگاه، تمامی مسافران این دو هواپیما که از اسلو و استکهلم به پرواز درآمده بودند، این دو هواپیما را ترک کرده اند و در سلامت کامل هستند.

هواپیمای نخست که از اسلو به پرواز درآمده بود در ساعت ۱۹:۱۹ دقیقه در فرودگاه زونتم به زمین نشست و هواپیمای دوم نیز که از استکهلم می آمد در ساعت ۱۹:۳۷ دقیقه مجبور به فرود اضطراری در این فرودگاه شد.

سخنگوی دادستان بروکسل می گوید هر دو تهدید بمبگذاری در این هواپیما دروغین بوده و بمبی در این دو هواپیما پیدا نشده است. با اینحال و بنا به گفتۀ این منبع قضایی، تحقیقات در مورد احتمال وجود تهدیدهایی از این نوع ادامه دارد.

خبرنگار یک تلویزیون بلژیکی که مسافرهواپیمایی بوده که از اسلو پرواز کرده بود در توییتری نوشته است این تهدید ۲۰ دقیقه قبل از فرود این هواپیما دریافت شده است.

در پی این تهدید بمب، منابع امنیتی بروکسل از افزایش ضرایب امنیتی در فرودگاه زونتم خبر دادند. در حال حاضر اوضاع در این فرودگاه به حالت عادی بازگشته و پروازهای داخلی و خارجی به شکل عادی از فرودگاه زونتم در جریان است.

این فرودگاه در ماه مارس گذشته هدف چند حملۀ انتحاری از سوی اعضای وابسته به داعش قرار گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر مسیر ۹ هواپیما در آمریکای جنوبی در پی تهدیدات مرتبط با بمب‌گذاری

ناتو هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد