آتش سوزی در مارسی؛ جنگلهای شمال این منطقه دچار حریق شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتش سوزی در مارسی؛ جنگلهای شمال این منطقه دچار حریق شدند

شمال مارسی در جنوب فرانسه طعمۀ حریق شده و تاکنون بش از ۱۵۰۰ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطقی مانند «فو سور مر» و «پن میرابو» در اثر این آتش سوزی از بین رفته است.

به گزارش مقامات مارسی، این آتش سوزی که از روز چهارشنبه آغاز شده به دلیل گرما و باد به شدت به مناطق دیگری در حال سرایت است و ۴۰۰ آتش نشان با استفاده از ۱۳۲ خودرو و هواپیمای آب پاش در حال مبارزه با این آتش هستند.

در نتیجۀ این آتش سوزی بسیاری از بزرگراههای اصلی مسدود شده اند و ساکنان چند روستا در منطقۀ «ویتروی» نیز به اقامتگاههای موقت دور از آتش سوزی منتقل شده اند.

به موازات آتش سوزی در جنوب شرقی فرانسه، مناطقی از اسپانیا نیز در چنگال حریق وسیع گرفتار آمده است. بیش از ۴۰۰۰ هزار هکتار از جنگل های جزیرۀ پالما در اسپانیا از روز چهارشنبه گذشته در آتش سوخته اند.

پلیس اسپانیا یک آلمانی را در رابطه با آتش سوزی های جزیرۀ پالما دستگیر کرده است. به گفتۀ پلیس، این جوان ۲۷ ساله که اسکات وردینی استامپ نام دارد، با آتش زدن «دستمال توالت» موجب ایجاد این حریق شده است. این جوان آلمانی در توضیحات به پلیس گفته است که نمی خواسته کاغذ توالت مصرف شده را در طبیعت رها کند و برای اجتناب از آلوده کردن جنگل کاغذ توالت را آتش زده است. در جریان اطفای حریق آتش سوزی های جنگل های جزیرۀ پالما، یک جنگلبان ۵۴ ساله جان خود را در حال تلاش برای خاموش کردن آتش از دست داده است.

مناطق وسیعی از استان پورتو در شمال پرتغال نیز از اواخر هفتۀ گذشته دچار آتش سوزی شده است.

افزایش دمای هوا و وزش باد شدید از دلایل گسترش سریع این آتش سوزی ها و سرایت آن به مناطق همجوار عنوان می شود.