والدین دو مامور امنیتی کشته شده در بنغازی از هیلاری کلینتون شکایت کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
والدین دو مامور امنیتی کشته شده در بنغازی از هیلاری کلینتون شکایت کردند

والدین دو مامور امنیتی آمریکایی که در جریان حمله به کنسولگری این کشور در بنغازی کشته شدند، از هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها برای ریاست جمهوری شکایت کردند.

والدین قربانیان حمله به سفارت آمریکا که از طرفداران دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان هستند می گویند احتمال اینکه حمله کنندگان به کنسولگری آمریکا در روز یازدهم سپتامبر ۲۰۱۲ توانسته باشند از طریق هک کردن ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون محل استقرار این دو مامور امنیتی را شناسایی کنند بسیار زیاد است.

پروندۀ استفاده از سرور و ایمیل شخصی برای مکاتبات رسمی توسط وزیر خارجۀ سابق آمریکا پس از تحقیقات از سوی اف بی آی مختومه اعلام شده است و وزارت دادگستری آمریکا نیز متعاقب آن اعلام کرد هیچ پیگیری قضایی در این باره صورت نخواهد گرفت. با اینحال رقیب وی دونالد ترامپ همچنان در کارزار تبلیغاتی خود از این مساله علیه هیلاری کلینتون استفاده می کند.

پاتریشیا اسمیت، مادر یکی از این کشته شدگان که در گردهمایی ملی جمهوریخواهان به حمایت از دونالد ترامپ پرداخته بود در سخنانی گفته بود هیلاری کلینتون را شخصا در مرگ پسرش گناهکار می داند و او باید در زندان باشد.

شکایت کنندگان همچنین نامزد دموکراتها را متهم می کنند که ضرایب امنیتی محل استقرار آمریکایی ها در بنغازی را بالا نبرده و امنیت کنسولگری آمریکا در لیبی به اندازۀ کافی نبوده است.

هیلاری کلینتون در زمان حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی وزیر خارجه بود. وی در ماه فوریه در مقابل کمیته ای از نمایندگان کنگرۀ آمریکا حاضر شد و به سوالاتی در این مورد پاسخ داد. هیلاری کلینتون در آن کمیته از اتهامات وارده از جمله سوءمدیریت در حوادث بنغازی تبرئه شد.

در جریان حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی چهار نفر از جمله کریستوفر استیونز، سفیر آمریکا در این کشور کشته شدند.