پرتاب شیء انفجاری به داخل خودروی گشت پلیس در مریوان

پرتاب شیء انفجاری به داخل خودروی گشت پلیس در مریوان
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا به گفته جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان کردستانُ در دومین حمله در مرزهای ایران سه شنبه شب ۱۹ مرداد ماه یک موتورسوار شیئی انفجاری به داخل خودرو گشت نیروی انتظامی پرتاب کرد که بر اثر این حمله ۳ نفر از پرسنل ناجا زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سرهنگ جعفر آژنگ جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در این رابطه گفت: «سه شنبه شب یک موتورسوار شی انفجاری به داخل خودرو گشت نیروی انتظامی پرتاب کرد که بر اثر این حمله ۳ نفر از پرسنل ناجا زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.»

وی با بیان اینکه برای تحقیقات در این زمینه دو تیم از سنندج به مریوان اعزام شدند گفت: «چنین اتفاقاتی گاهی در سایر استان‌های کشور هم روی می‌دهد و اتفاق افتادن این حوادث مختص استان کردستان نیست.»

جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان در پایان با اعلام اینکه ناجا تلاش بسیاری برای امنیت کردستان دارد گفت: «برنامه‌های نیروی انتظامی در کردستان در راستای ارتقای احساس امنیت است و امنیتی که امروز در کشور ما وجود دارد ثمره همکاری خوب مردم با نیروهای متولی تامین امنیت است.»

این دومین حمله در روزهای اخیر در مرزهای ایران است. روز ۱۹ مرداد نیز دو نفر موتور سوار سه نارنجک صوتی به داخل کلانتری «۱۱شهید علیپور» سردشت انداختند که این انفجار، باعث شکسته شدن شیشه اتومبیل‌ها و تعدادی از مغازه‌های اطراف شده است.

عزیز حسنی فرماندار شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی در توضیح این حمله با بیان اینکه عاملان حمله سر و صورت خود را پوشانده بودند گفت این افراد در نهایت موفق به فرار شده‌اند.


محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه ضمن بازدید از نیروهای سپاه در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی وضعیت امنیتی مرزها را مطلوب دانست.

به گفته آقای حسنی، نیروهای این پاسگاه به سمت مهاجمان تیراندازی کرده‌اند و درگیری طرفین حدود ۱۰ دقیقه طول کشیده است. هنوز گزارشی درباره هویت این موتورسواران و وابستگی آنها به گروهی خاص منتشر نشده است.

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران نیز روز چهارشنبه ضمن بازدید از نیروهای سپاه در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی وضعیت امنیتی مرزها را مطلوب دانست.

فرمانده سپاه افزود: «راهبرد سپاه در مردمی کردن امنیت و محرومیت‌زدایی از مناطق مرزی کشور نتایج و پیامدهای خود را به خوبی نشان داده و امروز مردم کردستان و آذربایجان‌غربی امنیت قابل قبولی پیرامون سرزمین و محل زندگی خود احساس می‌کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستانی بردسیر در استان کرمان: دو مامور در درگیری با اشرار کشته شدند

قالیباف و یارانش بازنده‌های اصلی در نتایج اولیه انتخابات مجلس؛ انتخابات تهران به دور دوم می‌رسد؟

در پی «سهل‌انگاری» در اعزام فرزانه فصیحی به اسکاتلند مسئول بین‌الملل فدراسیون دو و میدانی برکنار شد