ادامه آتش سوزی در پرتغال؛ دهها تن از ساکنان مادیرا خانه هایشان را ترک کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه آتش سوزی در پرتغال؛ دهها تن از ساکنان مادیرا خانه هایشان را ترک کردند

در پی آتش سوزی در جنگل های مجمع الجزایر مادیرا در جنوب پرتغال نزدیک به ۳۰۰ تن از ساکنان محلی ناگزیر به ترک محل زندگی خود شدند.

خانه های بسیاری در فونشال، مرکز این منطقه خودمختار طعمه آتش شدند. در اقدامی پیشگیرانه بیماران بیمارستانی تخلیه و به محلی امن انتقال یافتند.

میگل آلبورکرک، رئیس منطقه خودمختار مادیرا در ارتباط با اقدامات پیشگیرانه گفت: «به دلایل پیشگیرانه، بیش از ۲۰۰ بیمار را از بیمارستان مارملیروس در مادیرا تخلیه کرده ایم. شماری از آنها به بیمارستان نلیو مندونسا انتقال یافتند و شماری هم به بیمارستان ارتش. تمام امور به طور معمول انجام شد.»

با افزایش احتمال پیشروی آتش به مناطق مسکونی نزدیک به پنجاه تن از ساکنان محلی سیلوِس در جنوب پرتغال نیز خانه های خود را ترک کرده اند.

با اینحال شمال پرتغال همچنان بیشترین خسارت ها از آتش سوزیی دیده که از روز جمعه شروع شده و در پی گرما و وزش بادهای تند دامنه آن به مناطق همجوار هم سرایت کرده است. صدها مامور آتش نشانی و نیروی امداد در منطقه براگا و آویر همچنان از زمین و هوا در تلاشند تا شعله های سرکش آتش را مهار کنند.

شدت و دامنه آتش سوزی ها در شمال پرتغال به اندازه ای بود که روز دوشنبه در این منطقه برای ۴۸ ساعت وضعیت اضطراری اعلام شد. سازمان هواشناسی پرتغال هم طی هشداری، پیش بینی کرده بود که تقریبا نیمی از مناطق شمال کشور به شدت در معرض خطر آتش سوزی هستند.