سومین روز المپیک برای شناگران چینی و آمریکایی پرمدال بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سومین روز المپیک برای شناگران چینی و آمریکایی پرمدال بود

در سومین روز از بازیهای المپیک ریو در رشتۀ شنا، سان یونگ، شناگر چینی در ۲۰۰ متر آزاد مردان اولین مدال طلای این کشور را کسب کرد.

این شناگر چینی که توانسته بود چهار سال پیش در المپیک لندن مدال نقره را از آن خود کند، توانست ۲۰۰ متر آزاد را در فاصلۀ یک دقیقه و ۴۴ ثانیه شنا کند.

سان یونگ روز یکشنبه نیز در شنای ۴۰۰ متر آزاد به مدال نقرۀ شنای مردان دست یافته بود. این شناگر چینی دو سال پیش و به دلیل استفاده از داروهای نیروزا به مدت سه ماه از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شده بود.

چاد لوکلوس از آفریقای جنوبی و کانر دوایر از آمریکا نیز به مدال های نقره و برنز شنای ۴۰۰ متر آزاد مردان دست یافتند.

رایان مورفی آمریکایی نیز در صد متر کرال پشت مدال طلا کسب کرد. زو جیایو توک از چین به مدال نقره دست یافت و دیوید پلامر از آمریکا نیز برنز را از آن خود کرد.

در شنای زنان در رشتۀ ۱۰۰ متر کرال پشت، کاتینگا هوسزو از مجارستان دومین مدال طلای المپیک خود را در این مسابقات به گردن آویخت. کاتلین بیکر از امریکا دوم شد و کایلی مس از کانادا و فو یانهویی از چین نیز مشترکا به برنز دست یافتند.

در شنای صد متر کرال سینه نیز لیلی کینگ طلای این رشته را از ان خود کرد. یولیا افیموآ از روسیه دوم شد و کیتی میلی از آمریکا به مدال برنز دست یافت. لیلی کینگ و یولیا افیموآ هر دو سابقۀ محرومیت به خاطر دوپینگ را در کارنامۀ خود دارند اما تنها یولیا افیموآ، شناگر روس بود که به هنگام ورود به استخر از سوی تماشاگران هو شد.