برزیل در برابر چالش برگزاری مناسب و امن بازیهای المپیک

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
برزیل در برابر چالش برگزاری مناسب و امن بازیهای المپیک

شهر بندری ریو دو ژانیرو در تب بازیهای المپیک می سوزد. پیش بینی شده در طول برگزاری این بازیها برزیل پذیرای بیش از ۵۰۰ هزار نفر تماشاگر و گردشگر باشد. برای برقراری امنیت این بازیها ۸۵ هزار پلیس و نیروی امنیتی بسیج شده اند.

یک مرد جوان آلمانی که برای تماشای بازیها به ریو دو ژانیرو آمده می گوید: «اولین بار است که به تماشای بازیهای المپیک می آیم. همیشه آرزوی آنرا داشتم. اکنون رویا به واقعیت پیوست. در حال حاضر به نظرم همه چیز خیلی خوب سازماندهی شده است. عملکرد اتوبوسها و قطارها مناسب است، کنترل های امنیتی طولانی نیستند. هوا خیلی گرم است اما بغیر از این همه چیز عالی است.»

برگزارکنندگان المپیک ریو اخیرا یک خط متروی ویژه که مرکز توریستی ریو را به دهکده المپیک متصل می کند مورد بهره برداری قرار دادند. احداث این خط مترو هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون یورو دربر داشته است.

یک گردشگر می گوید: «برای ما بسیار آسان است. هتل ما تنها چند خیابان با این خط مترو فاصله دارد. ما با یک گروه همسفر هستیم که راهها را به ما نشان می دهند. بنابراین کار ما بسیار ساده شده است.»

برزیل با آغاز بازیهای المپیک با چالش برگزاری مناسب این بازیها و در عین حال برقرای امنیت در شرایطی که تهدیدات تروریستی به اوج خود رسیده، روبرو است.