Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اوباما: پرداخت وجه نقد به ایران ارتباطی با آزادی شهروندان آمریکایی نداشت

اوباما: پرداخت وجه نقد به ایران ارتباطی با آزادی شهروندان آمریکایی نداشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ارتباط پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار وجه نقد به ایران را با آزادی شهروندان آمریکایی از سوی تهران تکذیب کرد.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ارتباط پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار وجه نقد به ایران را با آزادی شهروندان آمریکایی از سوی تهران تکذیب کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال دو روز پیش از پرداخت این مبلغ همزمان با آزادی پنج شهروند آمریکایی از سوی ایران در دی ماه سال گذشته (ماه ژانویه) خبر داده بود.

باراک اوباما گفت: «ما برای آزادی گروگانها باج نمی دهیم. شماری از آمریکایی ها در سراسر جهان گروگان گرفته شده اند و من با خانواده های آنها ملاقات می کنم. امری که مایه دل شکستگی است. بخشی از کارشناسان بین سازمانی تمام وقت خود را صرف همکاری با این خانواده ها می کنند تا این آمریکایی ها را آزاد کنند. اما آن خانواده ها می دانند که ما سیاستی داریم که بر مبنای آن باج نمی دهیم.»

به گفته رئیس جمهوری آمریکا انتقال مبلغ پرداخت شده به ایران مخفیانه انجام نشده است و به دلیل عدم وجود ارتباط بانکی بین دو کشور به شکل وجه نقد صورت گرفته است.

باراک اوباما همچنین در سخنان خود تاکید کرد که با وجود پیشرفت حاصل شده در نبرد نظامی با داعش، همچنان خطر انجام حملاتی از طرف این گروه وجود دارد.

باراک اوباما گفت: «حتی خود رهبران گروه داعش می دانند که شکست آنها ادامه خواهد داشت و در پیامهایشان به هواداران خود به شکل فزاینده ای به احتمال از دست دادن کنترل موصل و رقه اذعان می کنند. نظرشان درست است. هرچند ما باید آنها را در میدان نبرد در هم بکوبیم اما شکست نظامی آنها کافی نخواهد بود. تا هنگامی که ایدئولوژی انحرافی آنها باقی است و مردم را به خشونت می کشاند، گروه هایی مانند داعش ظهور خواهند کرد و این خطر همچنان جامعه بین المللی را تهدید خواهد کرد که گرفتار تک و پاتک زدن شویم، در حالی که همواره تنها به آخرین تهدید و یا تنها عامل واکنش نشان می دهیم.»

به گفته رئیس جمهوری آمریکا شبکه های گروه داعش در اروپا فعالتر از آمریکا هستند اما خطر انجام حمله توسط شبکه ای کوچک و یا توسط تنها یک فرد وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

فروش اطلاعات نظامیان آمریکا بر روی اینترنت؛ داده‌های هر شخص را به قیمت ۱۵ سنت بخرید

جو بایدن در جریان مراسم نظامی نقش بر زمین شد