ادامه نبرد سنگین میان مخالفان مسلح سوریه و نیروهای وابسته به اسد در شهر حلب

ادامه نبرد سنگین میان مخالفان مسلح سوریه و نیروهای وابسته به اسد در شهر حلب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبرد سنگین میان مخالفان مسلح سوریه و ارتش بشار اسد در شهر حلب همچنان ادامه دارد و از بخش هایی از این شهر جز ویرانه چیزی باقی نمانده است.

آگهی

نبرد سنگین میان مخالفان مسلح سوریه و ارتش بشار اسد در شهر حلب همچنان ادامه دارد و از بخش هایی از این شهر جز ویرانه چیزی باقی نمانده است.

مخالفان مسلح می گویند در جریان شکستن محاصر این شهر توپخانه ارتش را هدف حمله قرار داده اند. در مقابل ارتش سوریه ادعا می کند در دفع حمله ای که صورت گرفته صدها تن از مخالفان مسلح کشته شده اند.

نزدیک به ۲۵۰ هزار غیرنظامی همچنان در محله های از این شهر بسر می برند که در کنترل مخالفان مسلح است و در محاصره نیروهای نظامی وابسته به اسد. بمباران پی در پی این منطقه توسط هواپیماهای روس و ارتش سوریه اوضاع غیرنظامیان را اسفناک تر کرده و آنها از کمبود مواد غذایی و دارویی رنج می برند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه تنها طی پنج روز گذشته بیش از ۱۱۵غیرنظامی از جمله ۳۵ کودک در جریان بمباران هوایی جان باخته اند.

تصاویری که گفته می شود از رسانه های روس پخش شده غیرنظامیانی را نشان می دهد که از طریق گذرگاه هایی که «امن» خوانده شده در حال ترک مناطق تحت کنترل مخالفان هستند. گفته شده که گروه هایی از مخالفان مسلح از جمله جبهه فتح شام یا همان جبهه نصرت سابق مانع از خروج غیرنظامیان از این مناطق می شوند.

پیشتر دولت بشار اسد و متحدش روسیه در چارچوب «عملیاتی بشردوستانه» در حلب سه گذرگاه امن ایجاد کرده اند. با این هدف که غیرنظامیان و نظامیانی که سلاح شان را زمین گذاشته اند بتوانند منطقه را ترک کنند.

اما مردم حلب، مخالفان و همینطور جامعه بین الملل نسبت به این اقدام به دیده تردید می نگرند. به باور بسیاری از مردم این شهر گذرگاه ها توسط دولتی ایجاد شده که سالهاست اهداف غیرنظامی از جمله بیمارستانها، بازارها و مدارس را بمباران کرده. از سوی دیگر مخالفان سوریه از این اقدام بعنوان جابجایی اجباری ساکنان شهر نام برده اند؛ آنچه که می تواند یک جنایت جنگی محسوب شود. مقامهای ایالات متحده آمریکا هم احتمال داده اند که این اقدام تلاشی ست در جهت کاستن از جمعیت مهمترین سنگر مخالفان مسلح در کشور، با هدف تسهیل تصرف آن توسط ارتش.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد