پنج رشته ورزشی جدید به المپیک توکیو اضافه می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پنج رشته ورزشی جدید به المپیک توکیو اضافه می شود

در حالی که همه نگاه ها به شهر ریو و المپیک امسال دوخته شده است، گروهی از ورزشکاران بی صبرانه منتظر آغاز المپیک توکیو هستند. چرا که کمیته بین المللی المپیک با اضافه شدن پنج رشته ورزشی به رقابتهای المپیک ۲۰۲۰ موافقت کرده است.

ورزشکاران رشته های موج سواری، اسکیت بوردینگ، سافت بال، صخره نوردی و کاراته می توانند از چهار سال دیگر به صورت رقابتی در بازیهای المپیک شرکت کنند.

آیومی اوئه کوسا، کاراته کای ژاپنی می گوید: «شرکت در بازیهای المپیک رویای من است. از دوران کودکی بازیهای المپیک را از تلویزیون تماشا می کردم. امیدوارم که با تماشای بازیهای المپیک، افراد بیشتری جذب ورزش کاراته شوند.»

دوستداران موج سواری هم می توانند از چهار سال دیگر رقابتهای المپیک را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

ماساتوشی اونهو، یکی از موج سواران ژاپنی می گوید: «این آغاز دوره ای جدید برای این ورزش است. ما می خواهیم در المپیک توکیو موفق شویم.»

المپیک همچنین فرصت تازه ای را برای قهرمانان ورزش صخره نوردی فراهم می کند. ورزشی که در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری بین مردم در سراسر جهان پیدا کرده است.

برای بسیاری از قهرمانان اسکیت بوردینگ که فقط خیابانها عرصه هنرنماییشان بود، حضور در المپیک تا چند سال قبل یک رویا محسوب می شد. اضافه کردن این ورزش به بازیهای المپیک با انتقادهایی از جانب کسانی همراه بود که این ورزش را دارای محبوبیت جهانی برای حضور در المپیک نمی دانند.