رفتارهای اخیر ترامپ خشم هم حزبی هایش را هم برانگیخت

رفتارهای اخیر ترامپ خشم هم حزبی هایش را هم برانگیخت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رفتار بحث برانگیز و موضعگیری های توهین آمیز دونالد ترامپ، اقلیت ها، لیبرالها، دموکراتها و اخیرا اعضای حزب خود او را به شدت خشمگین کرده است.

آگهی

رفتار بحث برانگیز و موضعگیری های توهین آمیز دونالد ترامپ، اقلیت ها، لیبرالها، دموکراتها و اخیرا اعضای حزب خود او را به شدت خشمگین کرده است. موضع گیری هایی که نژادپرستانه، تفرقه انداز و بی رحمانه توصیف شده است.

توهین او به مادر یک سرباز مسلمان آمریکایی که در جنگ عراق کشته شده، انتقادهای زیادی برانگیخت. غزاله، در سکوت، سخنرانی شوهرش را همراهی می کرد.

اما ترامپ درباره او گفت: «اگر به همسرش (مادر سرباز) نگاه کنید، کنارش ایستاده است. حرفی ندارد بزند… شاید اصلا اجازه ندارد چیزی بگوید.»

دونالد ترامپ برنامه ساختن «دیوار بزرگ» در مرز مکزیک را مثل یک شعار تبلیغاتی تکرار می کند. دیواری که بناست جلوی ورود غیرقانونی مهاجران مکزیکی را بگیرد. ترامپ پیشتر گفته بود: «وقتی مکزیک مردمش را روانه اینجا می کند، بهترین ها را نمی فرستد. شماها را نمی فرستد. کسانی را می فرستد که مشکل دار هستند و آنها هم دردسرهایشان را برای ما می آورند.»

در مورد سیاست خارجی، وی گفته است که آماده مذاکره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است. او که می خواهد چین را هم وارد این بازی کند گفت: «من با او صحبت می کنم. هیچ مشکلی برای حرف زدن با او ندارم. همزمان به چین فشار می آورم. چون می توانیم از نظر اقتصادی به چین فشار زیادی بیاوریم. چین می تواند مساله گفتگو با کُره را با یک جلسه یا تماس تلفنی برطرف کند.»

ترامپ که مهاجران غیرقانونی را مثل مسلمانان تحقیر می کند، تا مرز مسخره کردن پاپ هم پیش رفت و گفت: «همه می دانند واتیکان هدف خیلی خوبی برای داعش است، خب، اگر داعش به واتیکان حمله کرده بود، قول می دهم، آنوقت پاپ الان داشت خدا خدا می کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور بشود.»

او که شدیدا مایل است به کاخ سفید راه پیدا کند در یک حمله جنسیتی به هیلاری کلینتون، در توییتر خود نوشت: «هیلاری کلینتون که نمی تواند شوهر خودش را ارضا کند چطور می خواهد آمریکا را ارضا کند.» گرچه بعد گفت که خودش این جمله را ننوشته و گرداننده حساب توییترش را مسئول آن دانست.

نکته اینجاست که ترامپ پوست کلفت است و با اینکه اعتبارش در نظرسنجی های اخیرا افت کرده همچنان به رفتار توهین آمیز خودش ادامه می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

طرح آتش‌بس در غزه؛ آنتونی بلینکن: توپ در زمین حماس است