میدان جمهوری پاریس از نمادهای همبستگی با قربانیان حملات تروریستی پاک می شود

میدان جمهوری پاریس از نمادهای همبستگی با قربانیان حملات تروریستی پاک می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنای تاریخی میدان جمهوری پاریس، کانون اصلی یادگارها و نمادهایی که مردم برای ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی این شهر در سال ۲۰۱۵ انتخاب کرده بودند، از این نمادها پاک می…

آگهی

بنای تاریخی میدان جمهوری پاریس، کانون اصلی یادگارها و نمادهایی که مردم برای ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی این شهر در سال ۲۰۱۵ انتخاب کرده بودند، از این نمادها پاک می شود.

Attentats de Paris: la place de la République nettoyée des fleurs et bougies https://t.co/RL0OwxI5Uc#AFPpic.twitter.com/CkxxzeP9h0

— Agence France-Presse (@afpfr) August 2, 2016

تمیز کاری این میدان از روز دوشنبه اول ماه اوت آغاز شده است با این حال مردم دیدگاههای متفاوتی درباره این تصمیم دارند:

- «غم انگیز است، مانند بی حرمتی به یک قبرستان است. من دوستان زیادی دارم که در لیست قربانیان این حملات تروریستی بودند، حالا همه این نام ها ناپدید و آنها فراموش می شوند.»

- «از یک طرف خوب است که اینجا به حالت قبلی اش بر می گردد اما از طرف دیگر اینها تمام چیزهایی هستند که نشاندهنده حضور مردم در اینجاست و همه شواهد و چیزهایی است که آنها اینجا نوشته اند.»

#instantané Paris:opération nettoyage place de la République, la statue était devenue un lieu de recueillement #AFPpic.twitter.com/rxpXq9VfNG

— Agence France-Presse (@afpfr) August 2, 2016

نمادها جمع آوری و از گرافیتی ها و نوشته عکس گرفته شده تا آنچنانکه معاون شهردار پاریس می گوید در موزه کارناوال پاریس که به تاریخ پاریس اختصاص دارد به نمایش درآید.

برونو جولیار معاون شهردار پاریس می گوید: «ما همه سمبل های همبستگی را جمع آوری کرده ایم و در آرشیو شهرداری پاریس نگه داری می کنیم و از تمام چیزهایی که نمی شود جمع آوری کرد عکس گرفته ایم. از نظر ما زمان آن رسیده است که چهره هنری این مجسمه را دوباره به آن باز گردانیم، چهره ای که آنرا بسیار زیبا می کند.»

Attentats de Paris : le nettoyage du mémorial de la place de la République a commencé https://t.co/c5SeIjIcWmpic.twitter.com/RjUG3qhjHS

— Le Figaro (@Le_Figaro) August 1, 2016

بعد از حمله تروریستی به دفتر شارلی ابدو و خصوصا بعد از حملات ماه نوامبر پاریس، میدان جمهوری به محلی برای اعلام همبستگی مردم با قربانیان این حملات تبدیل شده بود. این میدان همچنین محل تجمع اعتراضات به اصلاح قانون کار از جمله جنبش خیزش شبانه جوانان فرانسوی بود.

On n'oublie pas. #République#7janvier#9janvier#13novembre#17plusjamais#attentats#terrorismepic.twitter.com/uGVxtApwRj

— Loline Bertin (@Loline_B) April 16, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد جمع آوری کمک مالی برای حفظ یک بنای تاریخی در فرانسه شکسته شد

راهپیمایی ضد یهودستیزی در فرانسه؛ نماد «وحدت» یا جلوه‌ای از «دو دستگی» بر سر جنگ غزه

نقش ستاره‌ داوود بر نمای چندین ساختمان در پاریس؛ دادستانی فرانسه تحقیقات را آغاز کرد