میدان جمهوری پاریس از نمادهای همبستگی با قربانیان حملات تروریستی پاک می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
میدان جمهوری پاریس از نمادهای همبستگی با قربانیان حملات تروریستی پاک می شود

بنای تاریخی میدان جمهوری پاریس، کانون اصلی یادگارها و نمادهایی که مردم برای ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی این شهر در سال ۲۰۱۵ انتخاب کرده بودند، از این نمادها پاک می شود.

تمیز کاری این میدان از روز دوشنبه اول ماه اوت آغاز شده است با این حال مردم دیدگاههای متفاوتی درباره این تصمیم دارند:

- «غم انگیز است، مانند بی حرمتی به یک قبرستان است. من دوستان زیادی دارم که در لیست قربانیان این حملات تروریستی بودند، حالا همه این نام ها ناپدید و آنها فراموش می شوند.»

- «از یک طرف خوب است که اینجا به حالت قبلی اش بر می گردد اما از طرف دیگر اینها تمام چیزهایی هستند که نشاندهنده حضور مردم در اینجاست و همه شواهد و چیزهایی است که آنها اینجا نوشته اند.»

نمادها جمع آوری و از گرافیتی ها و نوشته عکس گرفته شده تا آنچنانکه معاون شهردار پاریس می گوید در موزه کارناوال پاریس که به تاریخ پاریس اختصاص دارد به نمایش درآید.

برونو جولیار معاون شهردار پاریس می گوید: «ما همه سمبل های همبستگی را جمع آوری کرده ایم و در آرشیو شهرداری پاریس نگه داری می کنیم و از تمام چیزهایی که نمی شود جمع آوری کرد عکس گرفته ایم. از نظر ما زمان آن رسیده است که چهره هنری این مجسمه را دوباره به آن باز گردانیم، چهره ای که آنرا بسیار زیبا می کند.»

بعد از حمله تروریستی به دفتر شارلی ابدو و خصوصا بعد از حملات ماه نوامبر پاریس، میدان جمهوری به محلی برای اعلام همبستگی مردم با قربانیان این حملات تبدیل شده بود. این میدان همچنین محل تجمع اعتراضات به اصلاح قانون کار از جمله جنبش خیزش شبانه جوانان فرانسوی بود.