انفجار مقابل هتل نورث گیت و درگیری میان مردان مسلح و پلیس افغانستان

انفجار مقابل هتل نورث گیت و درگیری میان مردان مسلح و پلیس افغانستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات کابل از انفجار یک کامیون حامل مواد منفجره در ساعت ۱:۳۰ دقیقۀ بامداد دوشنبه، در مقابل هتل نورث گیت در منطقۀ جلال آباد خبر دادند.

آگهی

مقامات کابل از انفجار یک کامیون حامل مواد منفجره در ساعت ۱:۳۰ دقیقۀ بامداد دوشنبه، در مقابل هتل نورث گیت در منطقۀ جلال آباد خبر دادند. به گزارش رسانه های افغان چهار مرد مسلح بلافاصله پس از این انفجار، با تیراندازی به روی نیروهای پلیس تلاش کرده اند وارد محل این هتل بشوند.

طالبان در اطلاعیه ای ضمن به عهده گرفتن مسئولیت این حمله ادعا کرده بود در این حمله دهها نفر از کارکنان و ساکنان این هتل کشته شده اند اما منابع نظامی کابل اعلام کرده اند هر چهار حمله کننده در درگیری با پلیس کشته شده اند و به هیچ کدام از ساکنان و کارکنان این هتل آسیبی نرسیده است.

به گزارش تلویزیون طلوع، در لحظۀ حمله ۱۱ مهمان خارجی، ۹ کارمند و ۲۶ نیروی محافظ در این اقامتگاه حضور داشتند.

در پی این انفجار برق مناطقی از کابل به مدت نیم ساعت قطع شده است. پلیس راههای منتهی به محل این هتل را مسدود کرده و گفته می شود یک پلیس در این درگیری جان باخته است.

این هتل که در مسیر جادۀ منتهی به نیروگاه آمریکایی بگرام قرار دارد، محل اقامت خارجی ها و بویژه کارکنان سازمان های غیردولتی و مشاوران نظامی است و انفجار مورد نظر در مقابل بخش مهمانان غیرنظامی این اقامتگاه صورت گرفته است. اقامتگاه نورث گیت در ژوییه ۲۰۱۳ نیز هدف حملۀ طالبان قرار گرفته بود.

این انفجار به فاصلۀ دو عملیات انتحاری در روز ۲۳ ژوییه در کابل علیه راهپیمایی کنندگان جنبش روشنایی صورت می گیرد که منجر به کشته شدن ۸۰ نفر و مجروح شدن بیش از ۲۳۰ نفر شد. داعش مسئولیت آن انفجار را که گفته می شود علیه شیعیان هزاره بود، به عهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین انفجار مرگبار در کابل در کمتر از یک هفته؛ دو نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند

طالبان: ده‌ها تاجیک و پاکستانی را کشتیم و صدها نفر را دستگیر کردیم

اسرائیل به اعراب: حمله ما منطقه شما را ناامن نمی‌کند؛ آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند