کردها با داعش در «منبج» و گروهای مسلح با نیروهای دولتی در حلب می جنگند

کردها با داعش در «منبج» و گروهای مسلح با نیروهای دولتی در حلب می جنگند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنگ میان گروههای مسلح در حلب و نیروهای دولتی در بخش های جنوب غربی حلب ادامه دارد.

آگهی

جنگ میان گروههای مسلح در حلب و نیروهای دولتی در بخش های جنوب غربی حلب ادامه دارد. این نبردها از روز یکشنبه و با حملۀ گروههای مسلح در این منطقه برای تصرف دوبارۀ بخش هایی از این استان آغاز شده که هفتۀ پیش در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفت.

ارتش سوریه و گروههای حامی دولت با حمایت متحدان این کشور هفتۀ گذشته توانستند بخش های مهمی از این شهر بویژه منطقۀ بنی زید را از گروههای مخالف دولت پس بگیرند.

به موازات درگیری های زمینی، جنگنده های سوریه نیز بخش هایی از این شهر را که در اختیار گروههای مسلح مخالف دولت قرار دارد، بمباران کردند. شهروندان حلب با سوزاندن لاستیک های اتومبیل تلاش می کنند با ایجاد دودهای عظیم، مانع از دید جنگنده های ارتش سوریه و روسیه شوند.

در شهر «منبج» در شمال استان حلب نیز درگیریها میان نیروهای کرد دموکراتیک سوریه با داعش ادامه دارد و نیروهای کرد پیشرویهای زیادی را در این منطقه صورت دارند.

عملیات آزادسازی این شهر از اوایل ماه ژوییه آغاز شده و به گفتۀ کردهای دموکراتیک سوریه که از حمایت آمریکا برخوردارند، بیش از ۷۰ درصد از این منطقه از دست داعش آزاد شده است. شرفان درویش، یکی از فرماندهان کردهای دموکراتیک سوریه در گفت و گو با رویترز با بیان اینکه بخش های مهمی از شرق، غرب و جنوب این شهر پس گرفته شده، از کندی پاکسازی مناطق اشغالی به دلیل حضور تک تیراندازهای داعش و همچنین مین گذاری خبر داده است.

به گفتۀ منابع خبری کرد نزدیک به ۲۵۰۰ نفر از شهروندان این شهر توانسته اند از منبج بگریزند.

Military situation map in #Manbij by 31st of July. 1000 civilians were rescued #YPG#SDF#ISISChuckPfarrer</a> <a href="https://t.co/pmbfC9PvDN">pic.twitter.com/pmbfC9PvDN</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Syria?src=hash">#Syria</a></p>&mdash; curdistani (curdistani) 31 juillet 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد