پاپ در سفرش به لهستان تروریسم و جنگ را محکوم کرد

پاپ در سفرش به لهستان تروریسم و جنگ را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در جریان چهارمین روز سفرش به لهستان «موج ویرانگر تروریسم» و جنگ را محکوم کرد و از جوانان خواست تا «نسبت به رنج دیگران بی تفاوت»…

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در جریان چهارمین روز سفرش به لهستان «موج ویرانگر تروریسم» و جنگ را محکوم کرد و از جوانان خواست تا «نسبت به رنج دیگران بی تفاوت» نباشند.

پاپ ضمن توقفی پیش بینی نشده در کلیسای فرانسیس آسیسی قدیس در کراکوف، دومین شهر بزرگ لهستان برای صلح دعا خواند. و پس از آن با حضور در میان صدها هزار جوانی که از سراسر جهان برای شرکت در گردهمایی بین المللی جوانان کاتولیک به میدان اصلی شهر آمده بودند سخنرانی کرد و گفت: «ما نمی توانیم نفرت را با نفرت بیشتر، خشونت را با خشونت بیشتر و وحشت را با وحشت بیشتر از بین ببریم. تنها پاسخ ما به این دنیای درگیر در جنگ یک چیز است: برادری.»

شامگاه شنبه و در ادامه این مراسم، پس از اجرای رقص هایی حماسی و معنوی، یک جوان سوری به نمایندگی از مردم حلب در جایگاه حاضر شد و با نقل درد و رنج هموطنانش در جریان پنج سال جنگ داخلی در سوریه، از پاپ سوال کرد «خدا کجاست و آیا وجود دارد؟»

پاپ نیز در پاسخ، ضمن فراخواندن جوانان به دعا برای مردم سوریه و دیگر مناطق درگیر جنگ گفت: «چیزی نمی تواند ریختن خون برادران و خواهران ما را توجیه کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

میزگرد مشترک هند و اروپا برای مقابله با کاربرد پهپادها در عملیات تروریستی