تلاش فعالان جنبش روشنایی برای خلق «طوفان توییتری»

تلاش فعالان جنبش روشنایی برای خلق «طوفان توییتری»
Copyright 
نگارش از مریم شاهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فعالان جنبش روشنایی به مناسبت هفتمین روز انفجارهای کابل و به یاد قربانیان «شنبه خونین» در پایتخت افغانستان، روز جمعه، کمپاینی موسوم به “طوفان توییتری” را آغاز کرد.

هواداران جنبش روشنایی می گویند که با این کار می خواهند صدای این جنبش را جهانی سازند و «روشنایی خواهی» را در صدر خبرهای داغ توییتر قرار دهند. به‌گفته آن‌ها، پس از خیابان دهمزنگ، توییتر، محلی برای صدای آنها خواهد بود. از ساعت نه صبح روز جمعه به وقت کابل، جوانان و نخبگان فرهنگی و اجتماعی در داخل و خارج از افغانستان در توییتر و فیسبوک فعال هستند و با هشتگ enlightenmentٰ# عکس‌های مربوط به شنبه خونین و وقایع پس از آن را به همراه مطالبی به زبان های فارسی و انگلیسی توییت کرده اند.

به نظر می‌رسد شماری از کاربران ایرانی هم مشارکت فعالانه‌ای در این کمپاین داشته اند. براساس آخرین آمار، تعداد مطالب و عکس‌هایی که تا ساعت سه و پنجاه دقیقه بعدازظهر به وقت کابل با هشتگ enlightenment# توییت شده است به دویست و نود و چهار هزار توییت می رسد.

Tweets sur ‪ #enlightenment !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)0,p=/^http:/.test(d.location)?‘http’:‘https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+”://platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,“script”,“twitter-wjs”);

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش نیویورک‌تایمز از نقش تعیین‌کننده واتس‌اپ برای طالبان؛ همه چیز است اما یک مشکل دارد

قانون محدود کننده آزادی رسانه‌ها در گرجستان؛ زد و خورد و دعوای دو نماینده در پارلمان خبرساز شد

شبکه ایکس برای جذب دوستداران محتوای جنسی بزرگسالان، قابلیت جدیدی را آزمایش می‌کند