مرکز خرید شهر برمن در جستجوی یک مظنون تخلیه شد

مرکز خرید شهر برمن در جستجوی یک مظنون تخلیه شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان روز چهارشنبه یک مرکز خرید را در شهر برمن تخلیه کرد.

آگهی

پلیس آلمان روز چهارشنبه یک مرکز خرید را در شهر برمن تخلیه کرد. به گزارش پلیس، این اقدام در پی حضور یک جوان ۱۹ ساله الجزایری بوده که گفته می شود از یک مرکز بیماران روانی گریخته بود. پلیس برمن وی را ساعاتی پس از آغاز این عملیات در ایستگاه قطار این شهر دستگیر کرد.

این جوان که به گفتۀ پلیس از تیراندازی شهر مونیخ که منجر به کشته شدن ۹ نفر شد ابراز خرسندی کرده است خود را یکی از علاقمندان این تیرانداز معرفی کرده بود.

روزنامۀ بیلد به نقل از پلیس از ارتباط این فرد با گروههای افراطی خبر داده بود اما پلیس تاکید کرده است عملیات تخلیۀ این مرکز خرید یک عملیات ضد تروریستی نبوده است. برخی از منابع خبری آلمان می گویند این فرد که یک پناهجوی الجزایری است تهدید به منفجر کردن خود کرده بود.

آلمان طی روزهای اخیر صحنۀ چند حمله و تیراندازی بوده و تنها سه حمله در ایالت باوارایا رخ داده است. داعش مسئولیت دو حمله را به عهده گرفته و عامل تیراندازی پرتلفات مونیخ نیز به گفتۀ رسانه های المانی گرایشات راستگرایانه داشته است.

همزمان، روزنامۀ زوددویچه زایتونگ چاپ آلمان نیز در گزارشی، با بیان اینکه دیوید علی سنبلی خود را یکی از عاشقان هیتلر معرفی می کرده، از ارتباط وی از طریق اینترنت با افراد دیگری که هویت آنها را مشخص نکرده، خبر داده است. به گزارش این روزنامه، این جوان ۱۸ ساله، آندریاس برینگ برویویک، یک راستگرای افراطی که ۷۷ نفر را در اتریش کشته تحسین می کرده است.

بیشتر قربانیان این قاتل ایرانی – آلمانی نوجوانان مسلمانی بودند که روز جمعه در مرکز خرید مونیخ از پای درآمدند. به گزارش مقامات این شهر، تمامی ۹ قربانی این تیراندازی متولد خارج از آلمان یا از میان مهاجران بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حاشیه‌های تبعیض در پوشش زنان ورزشکار؛ رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران برکنار شد

پارلمان اروپا حمله مقامات جمهوری اسلامی علیه زنان ایرانی را محکوم کرد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد