افزایش نیروهای نظامی در فرانسه برای تامین امنیت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش نیروهای نظامی در فرانسه برای تامین امنیت

یک روز پس از حمله مرگبار به کلیسای شهر سنت اِتین دو رُورِ مردم این شهر در شوک و اندوه این حادثه هستند.

در حمله روز سه شنبه به کلیسای این شهر یک کشیش ۸۶ ساله کشته و یک نفر شدیدا مجروح شده است.

عادل کرمیش، یکی از دو عامل این حمله به دلیل دو بار تلاش برای پیوستن به داعش، تا هجدهم مارس ۲۰۱۶ در بازداشت به سر می برده و محکوم به حبس خانگی و حمل مچ بند الکترونیکی بوده است. هویت عامل دوم این حمله هنوز مشخص نشده است.

مولا اربن، یکی از شهروندان سنت اتین دو رور می گوید:«قبول این مسئله بسیار دشوار است، ما ترسیدیم. این چیزها همه جا اتفاق می افتد. هیچ امنیتی وجود ندارد؛ هیچ جا. من امیدوارم که اوضاع آرام بشود. من امیدوارم که مردم معقول
و هشیار شوند. ما نمی توانیم این کارها را انجام دهیم، انجام این کارها درست نیست.»

صبح روز چهارشنبه برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه پس از شرکت در جلسه امینتی در کاخ الیزه به خبرنگاران گفت: «اضافه بر نیرویی که بطور معمول در کشور مستقر است، نزدیک به ۲۳۵۰۰ نیروی ذخیره ژاندارمری برای اطمینان از مدیریت بهتر این اتفاقات در سراسر کشور بسیج خواهند شد.»

حمله به کلیسای سنت اتین دو رور که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته است به فاصلۀ ۱۲ روز از حمله در نیس صورت می گیرد که در نتیجۀ آن ۸۴ نفر کشته شدند.

دولت فرانسه حالت فوق العاده در این کشور را که پس از حملات ماه نوامبر در پاریس برقرار شده بود، تا ژانویۀ ۲۰۱۷ تمدید کرده و بر اقدامات امنیتی در اماکن مذهبی و فرهنگی افزوده است.