رهبران مذهبی در فرانسه خواستار اتحاد شدند

رهبران مذهبی در فرانسه خواستار اتحاد شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران مذاهب مختلف در فرانسه در واکنش به حمله به کلیسایی در استان نرماندی و کشته شدن یک کشیش خواستار اتحاد شده و با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در کاخ الیزه دیدار…

رهبران مذاهب مختلف در فرانسه در واکنش به حمله به کلیسایی در استان نرماندی و کشته شدن یک کشیش خواستار اتحاد شده و با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در کاخ الیزه دیدار کردند.

آگهی

کاردینال کلیسای کاتولیک و رئیس شورای مسلمانان در این دیدار حضور داشتند. دليل بوبكر، مفتی مسجد پاریس گفت: «این واقعیتی فراتر از اسلام است که تمامی مسلمانان در فرانسه بسیار قاطعانه [این اقدام] را رد کرده اند. ما صمیمانه ترین تسلیت ها را به کاردینال اسقف ابراز می کنیم.»

آندره ون تورا، اسقف اعظم کلیسای جامع پاریس نیز گفت: «ما نمی توانم بگذاریم که به ورطه بازی سیاسی داعش بیافتیم. آنان می خواهند که همه، فرزندان یک خانواده رو در روی هم قرار بگیرند.»

دو مهاجم مسلح به چاقو در شهر کوچک سنت اِتین دو رُورِ بامداد سه شنبه به کلیسای شهر حمله کرده و علاوه بر سربریدن یک کشیش، سه گروگان دیگر را مجروح کردند. این دو که فریاد «الله اکبر» سر می دادند پس از خروج از کلیسا به دست نیروهای امنیتی از پا درآمدند. دولت اسلامی مشهور به داعش مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممنوعیت پوشیدن عبا در مدارس فرانسه؛ شورای دولتی بر تصمیم دولت صحه گذاشت

اندونزی زنی را که قبل از خوردن گوشت خوک، «بسم‌الله» گفته بود به دو سال زندان محکوم کرد

قوانین حجاب در کشورهای اروپایی برای پوشش مذهبی در مدارس چیست؟