Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبران مذهبی در فرانسه خواستار اتحاد شدند

رهبران مذهبی در فرانسه خواستار اتحاد شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران مذاهب مختلف در فرانسه در واکنش به حمله به کلیسایی در استان نرماندی و کشته شدن یک کشیش خواستار اتحاد شده و با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در کاخ الیزه دیدار…

آگهی

رهبران مذاهب مختلف در فرانسه در واکنش به حمله به کلیسایی در استان نرماندی و کشته شدن یک کشیش خواستار اتحاد شده و با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در کاخ الیزه دیدار کردند.

کاردینال کلیسای کاتولیک و رئیس شورای مسلمانان در این دیدار حضور داشتند. دليل بوبكر، مفتی مسجد پاریس گفت: «این واقعیتی فراتر از اسلام است که تمامی مسلمانان در فرانسه بسیار قاطعانه [این اقدام] را رد کرده اند. ما صمیمانه ترین تسلیت ها را به کاردینال اسقف ابراز می کنیم.»

آندره ون تورا، اسقف اعظم کلیسای جامع پاریس نیز گفت: «ما نمی توانم بگذاریم که به ورطه بازی سیاسی داعش بیافتیم. آنان می خواهند که همه، فرزندان یک خانواده رو در روی هم قرار بگیرند.»

دو مهاجم مسلح به چاقو در شهر کوچک سنت اِتین دو رُورِ بامداد سه شنبه به کلیسای شهر حمله کرده و علاوه بر سربریدن یک کشیش، سه گروگان دیگر را مجروح کردند. این دو که فریاد «الله اکبر» سر می دادند پس از خروج از کلیسا به دست نیروهای امنیتی از پا درآمدند. دولت اسلامی مشهور به داعش مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه امامان جماعت آموزش دیده در کشورهای خارجی را نخواهد پذیرفت

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

نقش ستاره‌ داوود بر نمای چندین ساختمان در پاریس؛ دادستانی فرانسه تحقیقات را آغاز کرد