Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هیلاری کلینتون و رویای نخستین رئیس جمهوری زن آمریکا

هیلاری کلینتون و رویای نخستین رئیس جمهوری زن آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی گردهمایی حزب دموکرات در فیلادلفیا به دنبال هم رای ساختن تمامی هوادران این حزب و اعتلای چهره هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر…

آگهی

گزارش تفصیلی

گردهمایی حزب دموکرات در فیلادلفیا به دنبال هم رای ساختن تمامی هوادران این حزب و اعتلای چهره هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر است. بر اساس نظرسنجی ها ۵۵ درصد آمریکایی ها دید منفی نسبت به خانم کلینتون دارند. بیل کلینتون در دومین روز گردهمایی حزب تلاش کرد چهره ای همدلانه از همسرش ارائه کند.

وی گفت: «در بهار ۱۹۷۱ با دختری آشنا شدم. از آن زمان در کنار یکدیگر راه رفتیم، خندیدیم و گفتگو کردیم. او به طور ویژه فردی مناسب برای بهره بردن از فرصتها و کاهش خطرهای پیش روی ماست. به نظرم او بهترین فردی است که قدرت تغییر آفرینی را دارد.»

Bill Clinton says his wife is a “change-maker” ready to lead https://t.co/vPNOqpovOE#DemsInPhillypic.twitter.com/oS9lP3bxAP

— Bloomberg Politics (@bpolitics) 27 juillet 2016

میشل اوباما نیز در نخستین روز گردهمایی حزب از خانم کلینتون حمایت کرد و نامزدی وی را تغییری بزرگ برای آمریکا شمرد: «هر بامداد در خانه ای چشم می گشایم که بردگان آن را ساختند. به دختران سیاهپوست زیبا و باهوش خود می نگرم که در کاخ سفید با سگهایشان بازی می کنند. به لطف هیلاری کلینتون، اکنون دخترانم و همه پسران و دخترانمان می دانند یک زن می تواند رئیس جمهور آمریکا شود.»

گرچه هیلاری کلینتون در عرصه سیاسی بسیار تند و قاطع به نظر می رسد، وی در همنشینی با گروههای اجتماعی چهره متفاوتی از خود ارائه می دهد.

لوسیا مکبت، مادر جوردن دیویس – نوجوانی که در سال ۲۰۱۲ به ضرب گلوله کشته شد – نیز در مراسم دومین روز گردهمایی حضور داشت.

وی در سخنانی پر احساس گفت: «هیلاری کلینتون از اینکه بگوید جان سیاهها ارزشمند است ترسی ندارد. اینکه سر یک میز با مادران داغدیده بنشیند و با آنها همدردی کند واهمه ای ندارد. هیچ دیواری دور قلبش نمی کشد. به مشکلاتمان گوش می کند و ما را بخشی از راه حل در نظر می گیرد.»

مریل استریپ، بازیگر سرشناس و برنده جایزه اسکار نیز با شور فراوان از نامزدی کلینتون ابراز خرسندی کرد: «برای باری دیگر در نوامبر امسال تاریخ آفرینی خواهید کرد. زیرا هیلاری کلینتون نخستین رییس جمهور زن آمریکا خواهد بود.»

هیلاری کلینتون قرار است روز پنجشنبه رسما نامزدی حزب دموکرات را بپذیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فضای سیاسی دو قطبی در آمریکا؛ افسر مدافع کنگره و مهاجم به آن هر دو نامزد انتخابات شدند

ورود نامزدی دیگر به رقابت تکراری بایدن و ترامپ؛ رابرت کندی جونیور کیست و چرا نامزد ریاست جمهوری شد؟

حمایت بایدن از موضع سناتوری که خواستار انتخابات زودرس در اسرائیل شده بود