Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقامات باواریا نسبت به وقوع حملات تروریستی هشدار دادند

مقامات باواریا نسبت به وقوع حملات تروریستی هشدار دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه دولت اسلامی روز دوشنبه ویدئویی را از مردی منتشر کرد که به گفتۀ این گروه تروریستی، عامل انفجار در شهر آنسباخ در آلمان بوده است.

آگهی

گروه دولت اسلامی روز دوشنبه ویدئویی را از مردی منتشر کرد که به گفتۀ این گروه تروریستی، عامل انفجار در شهر آنسباخ در آلمان بوده است. در جریان این انفجار که روز یکشنبه، بیست و چهارم ژوییه صورت گرفت، فرد انتحار کننده کشته شد و ۱۵ نفر نیز مجروح شده اند. داعش مسئولیت این انفجار را بعهده گرفته است.

یوآخیم هرمان، وزیر داخلی ایالت باواریا در یک کنفرانس خبری نسبت به امکان تشدید این گونه حملات هشدار داد و گفت: «ما باید خودمان را آماده کنیم. همه این احساس را دارند که حملاتی مانند آنچه که در بروکسل اتفاق افتاد در جای جای آلمان مثل اینجا در باواریا یا برلین ممکن است اتفاق بیافتد. ما باید خودمان را برای مقابله با چنین موقعیت هایی آماده کنیم.»

عامل این انفجار یک پناهجوی سوری ۲۷ ساله است که به گفتۀ پلیس، از دوسال پیش در آلمان بسر می برد و به تازگی برای درخواست پناهندگی خود پاسخ منفی دریافت کرده بود. به گفتۀ پلیس این مرد در ابتدا قصد داشته است خود را در محل برگزاری فستیوال موسیقی در آنسباخ منفجر کند.

این انفجار به فاصلۀ یک روز پس از قتل یک زن و مجروح شدن سه نفر دیگر به ضرب قمه در شهر روتلینگن رخ می دهد. عامل آن حمله نیز یک پناهجوی ۲۱ ساله اهل سوریه بوده است.

یک روز پیش از آن نیز یک جوان ۱۸ سالۀ ایرانی – آلمانی در یک مرکز خرید در شهر مونیخ به روی مردم تیراندازی کرد که درجریان آن ۹ نفر کشته شدند. این جوان که با نام دیوید علی سنبلی شناخته می شود پس از این تیراندازی به زندگی خود پایان داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله های خشونت آمیز در آلمان و بحران پناهجویان

افزایش اقدامات امنیتی در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار آلمان

داعش مسئولیت انفجار در آنسباخ را به عهده گرفت