مقامات باواریا نسبت به وقوع حملات تروریستی هشدار دادند

مقامات باواریا نسبت به وقوع حملات تروریستی هشدار دادند
نگارش از Euronews

گروه دولت اسلامی روز دوشنبه ویدئویی را از مردی منتشر کرد که به گفتۀ این گروه تروریستی، عامل انفجار در شهر آنسباخ در آلمان بوده است.

گروه دولت اسلامی روز دوشنبه ویدئویی را از مردی منتشر کرد که به گفتۀ این گروه تروریستی، عامل انفجار در شهر آنسباخ در آلمان بوده است. در جریان این انفجار که روز یکشنبه، بیست و چهارم ژوییه صورت گرفت، فرد انتحار کننده کشته شد و ۱۵ نفر نیز مجروح شده اند. داعش مسئولیت این انفجار را بعهده گرفته است.

یوآخیم هرمان، وزیر داخلی ایالت باواریا در یک کنفرانس خبری نسبت به امکان تشدید این گونه حملات هشدار داد و گفت: «ما باید خودمان را آماده کنیم. همه این احساس را دارند که حملاتی مانند آنچه که در بروکسل اتفاق افتاد در جای جای آلمان مثل اینجا در باواریا یا برلین ممکن است اتفاق بیافتد. ما باید خودمان را برای مقابله با چنین موقعیت هایی آماده کنیم.»

عامل این انفجار یک پناهجوی سوری ۲۷ ساله است که به گفتۀ پلیس، از دوسال پیش در آلمان بسر می برد و به تازگی برای درخواست پناهندگی خود پاسخ منفی دریافت کرده بود. به گفتۀ پلیس این مرد در ابتدا قصد داشته است خود را در محل برگزاری فستیوال موسیقی در آنسباخ منفجر کند.

این انفجار به فاصلۀ یک روز پس از قتل یک زن و مجروح شدن سه نفر دیگر به ضرب قمه در شهر روتلینگن رخ می دهد. عامل آن حمله نیز یک پناهجوی ۲۱ ساله اهل سوریه بوده است.

یک روز پیش از آن نیز یک جوان ۱۸ سالۀ ایرانی – آلمانی در یک مرکز خرید در شهر مونیخ به روی مردم تیراندازی کرد که درجریان آن ۹ نفر کشته شدند. این جوان که با نام دیوید علی سنبلی شناخته می شود پس از این تیراندازی به زندگی خود پایان داد.

مطالب مرتبط