حمایت بانوی اول آمریکا از هیلاری کلینتون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمایت بانوی اول آمریکا از هیلاری کلینتون

نخستین شب کنوانسیون ملی حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا با سخنرانی میشل اوباما، بانوی نخست این کشور و برنی سندرز در حمایت از نامزدی هیلاری کلینتون برپا شد.

میشل اوباما در بخشی از سخنرانی خود که از آن به عنوان مهمترین سخنرانی دوشنبه شب یاد می شود، گفت: «من رئیس جمهوری می خواهم که به کودکانمان یاد بدهد که همه در این کشور مهم هستند. رئیس جمهوری که به راستی به نگاهی که بنیانگذاران در آن سال های گذشته مطرح کردند باور داشته باشد؛ اینکه همه ما برابر خلق شده و هر کدام بخشی دوست داشتنی از سرگذشت بزرگ آمریکا هستیم.»

وی ادامه داد: «امشب من اینجا هستم زیرا می دانم که چنین رئیس جمهوری، هیلاری کلینتون خواهد بود. به همین خاطر در این انتخابات از او حمایت می کنم.»

علاوه بر سخنرانی بانوی اول آمریکا، سناتور برنی سندرز رقیب پیشین هیلاری کلینتون برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نیز هوادارانش را به حمایت از وی دعوت کرد.

وی گفت: «من در کنار او در سنای ایالات متحده خدمت کرده ام و او را به عنوان یک مدافع سرسخت حقوق کودکان، زنان و افراد دچار ناتوانی جسمی می شناسم. هیلاری کلینتون رئیس جمهوری برجسته خواهد بود و مفتخرم که امشب از او حمایت می کنم.»

بسیاری از هواداران سناتور سندرز از اینکه وی اکنون از خانم کلینتون حمایت می کند سرخورده اند. چشم جمع قابل توجهی از هواداران آقای سندرز در افتتاحیه کنوانسیون ملی دموکرات ها گریان بود.