گردهمایی ملی دموکرات در فضایی متاثر از ایمیل های افشا شده آغاز شد

گردهمایی ملی دموکرات در فضایی متاثر از ایمیل های افشا شده آغاز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گردهمایی ملی چهار روزۀ حزب دموکرات روز دوشنبه در فیلادلفیا در فضایی پرتنش آغاز شد.

آگهی

گردهمایی ملی چهار روزۀ حزب دموکرات روز دوشنبه در فیلادلفیا در فضایی پرتنش آغاز شد. در نشستی که پیش از آغاز رسمی این گردهمایی برگزار شد هواداران برنی سندرز، سناتور ورمونت به درخواست حمایت از هیلاری کلینتون در مقابل دونالد ترامپ، با هو کردن پاسخ دادند.

یکی از هواداران برنی سندرز در محل برگزاری این گردهمایی به خبرنگار یورونیوز می گوید برای رای دادن منتظر خواهد ماند تا ببیند طی شش ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. او می گوید:«حق قضاوت کردن را برای خودم نگه میدارم تا ببینم امور چطور پیش می رود. تمام این فرایند انتخابات یک هرج و مرج به تمام معنا بود.»

یکی دیگر از شهروندان می گوید: «من طرفدار پروپاقرص برنی هستم اما ترامپ را هم نمی خواهم، متنفرم که این را بگویم اما این مساله را کنار می گذارم.»

این گردهمایی چهار روزه درحالی آغاز می شود که افشای ایمیل های رهبران حزب دموکرات در حمایت از هیلاری کلینتون در جریان انتخابات مقدماتی هواداران برنی سندرز را خشمگین تر کرده است.

برایان فالون، سخنگوی تیم تبلیغاتی هیلاری کلینتون با اشاره به این موضوع در پاسخ به سوال خبرنگار یورونیوز می گوید: « این ایمیل ها و نظرات گزینشی نبوده که در مورد نتایج انتخابات مقدماتی تصمیم گرفته بلکه نتیجۀ این رقابت ها را صندوق های رای مشخص کرده است. همۀ دموکرات ها و هواداران مستقل طی ماهها در این انتخابات حضور یافته اند.»

علیرغم این موضوع، جای انسلی، فرماندار واشنگتن معتقد است که از دل این گردهمایی یک حزب دموکرات متحد برای انتخابات ماه نوامبر بیرون خواهد آمد. وی می گوید: «نمی توانیم به دونالد ترامپ اجازه بدهیم که تاریخ ایالات متحدۀ آمریکا را از بین ببرد و نور امید را خاموش کند.»

روز پنجشنبه این گردهمایی با پذیرش رسمی نامزدی از سوی هیلاری کلینتون خاتمه می یابد.

خبرنگار یورونیوز از فیلادلفیا می گوید: « برنی سندرز حالا رسما در جبهۀ هیلاری کلینتون قرار دارد اما هوادارانش نه و برخی از آنها تهدید می کنند که به اعتراض های خود علیه انتخاب تیم کین به عنوان معاون رئیس جمهوری ادامه بدهند. این هم شکل وحدت این حزب است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

هنری کیسینجر؛ مبتکر «دیپلماسی پینگ‌پنگ» و متعهد به «سیاست واقع گرایانه»

هنری کیسینجر، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌‌های دیپلماسی آمریکا و متحد نزدیک شاه ایران درگذشت