«عامل انفجار آنسباخ قبلا دوبار دست به خودکشی زده بود»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«عامل انفجار آنسباخ قبلا دوبار دست به خودکشی زده بود»

در جریان انفجاری در شهر آنسباخ در ایالت باواریا ( بایرن) عامل این انفجار جان باخت و ۱۱ نفر دیگر نیز مجروح شده اند. مقامات این شهر حال سه نفر از مجروحان را وخیم گزارش می کنند.

پلیس می گوید فرد انتحار کننده یک پناهجوی سوری بوده که از دوسال پیش در این کشور اقامت داشته و برای درخواست پناهندگی خود پاسخ منفی دریافت کرده است.

یوآخیم هرمان وزیر داخلی ایالت باواریا در یک کنفرانس خبری دربارۀ این حادثه گفت: «هنوز نمی دانیم آیا عامل این انفجار قصد خودکشی داشته یا اینکه به دنبال کشتن افراد دیگری نیز بوده است. از تمام امکانات برای روشن شدن انگیزۀ این فرد برای صورت دادن این انفجار استفاده خواهیم کرد.»

به گفتۀ وزیر داخلی باواریا، عامل این انفجار که یک مرد ۲۷ ساله بوده، پیش از این نیز دوبار دست به خودکشی زده بوده است.

به گفتۀ مقامات شهر آنسباخ، عامل این انفجار در ابتدا قصد داشته وارد محل فستیوال موسیقی بشود که در نزدیکی محل انفجار در جریان بود اما به دلیل نداشتن بلیط به وی اجازۀ ورود نداده اند. پلیس در پی این انفجار بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده در این فستیوال را از محل تخلیه کرده است.

یکی از شاهدان این انفجار می گوید:« در ابتدا همه از انفجار ناشی از گاز سخن می گفتند اما ناگهان همه شروع به دویدن کردند و می گفتند که یک نفر خود را منفجر کرده است.»

آلمان طی روزهای اخیر صحنۀ حملات فردی به شهروندان این کشور بود که از آنجمله می توان به تیراندازی یک جوان ایرانی – آلمانی به مردم در شهر مونیخ اشاره کرد که ۹ کشته برجای گذاشت. روز یکشنبه نیز یک پناهجوی سوری در شهر روتلینگن با قمه یک زن را کشت و سه نفر دیگر را مجروح کرد. مقامات آلمان می گویند این حملات ماهیت تروریستی نداشته است.