نجات هزاران پناهجو طی هفته گذشته در آبهای مدیترانه

نجات هزاران پناهجو طی هفته گذشته در آبهای مدیترانه
نگارش از Euronews

گارد ساحلی ایتالیا می گوید تنها طی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ پناهجو را در آبهای مدیترانه نجات داده که اغلب آنها از کشورهای آفریقایی بوده…

گارد ساحلی ایتالیا می گوید تنها طی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ پناهجو را در آبهای مدیترانه نجات داده که اغلب آنها از کشورهای آفریقایی بوده اند.

بر اساس گزارش ها تنها در روز جمعه گذشته ۱۸ عملیات مختلف برای نجات پناهجویان صورت گرفته و در نهایت ۲۱۵۰ پناهجوی سرگردان در آبهای اطراف لیبی نجات یافتند.

عملیات نجات روز جمعه یک روز پس از آن صورت گرفت که نیروهای گارد ساحلی از نجات سرنشینان ۸ قایق حامل ۱۱۲۸ پناهجو درهمین منطقه خبر داده بودند.

همچنین بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز طی روز ۱۹ جولای و بیش از ۶۰۰ نفر نیز روز قبل از آن در این منطقه نجات یافت.

نیروهای گارد ساحلی می گویند، بیش از هزار تن از پناهجویان را کودکان تشکیل می دهند که روز شنبه به مناطقی در اطراف جزیره ساردینیا منتقل شدند.
در همین زمان اجساد۲۱ زن و یک مرد در نزدیکی ساحل لیبی توسط نیروهای سازمان پزشکان بدون مرز یافته شد.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت طی ۷ ماه اول سالجاری دستکم ۳ هزار پناهجو در آبهای مدیترانه کشته و یا ناپدید شده اند. در همین مدت ۲۵۰ هزار پناهجو نیز موفق شده اند خود را به اروپا برسانند.

افزایش ورود پناهجویان به نواحی ساحلی ایتالیا نگرانی ساکنان این مناطق را در پی داشته است. آنها می گویند، شمار پناهجویان وارد شده بیش از امکانات موجود است و ممکن است مشکلی همچون کمپ کاله در فرانسه ایجاد کند.

مطالب مرتبط