نماینده علی البدل تگزاس: انتخابات مقدماتی آمریکا مثل سیرک می ماند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نماینده علی البدل تگزاس: انتخابات مقدماتی آمریکا مثل سیرک می ماند

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز در حاشیه کنوانسیون ملی حزب جمهوری خواه آمریکا در ایالت کلیولند با سرجیو سانچز نماینده علی البدل تگزاس گفتگو کرده است.

من سیاستمدارم، رسانه را می شناسم، ۲۰ سال در رسانه کار کردم و به خوبی با ساز و کار آشنا هستم. به نظر من پیروزی ترامپ راحت تر است

او در این مصاحبه دیدگاههای خود را درباره نامزدی دونالد ترامپ از طرف جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد.

یورونیوز آقای سانچز از اینکه با ما هستید سپاسگزارم. گفتگو را با پرسشی درباره جو سیاسی کنوانسیون آغاز کنیم. در این چند روز راجع به سیب زمینی آیداهو یا مثلا ارتباط هیلاری کلینتون با شیطان شنیده ایم، این صحبت ها چه معنی دارند؟

سرجیو سانچز انتخابات مقدماتی در آمریکا هم برای جمهوری خواهان و هم دموکرات ها مثل سیرک می ماند، رنگ های متنوع، زبان ها و تعابیر مختلف و حرف های دو پهلو، همه این چیزها در مقدماتی وجود دارند و بخشی از رقابت است.

یورونیوز اینجا مردم اروپا شاهد تنوع معمول جامعه آمریکا نیستند. حزب جمهوری خواه یک حزب سفید است. شما با ریشه آمریکای لاتین از تگزاس به اینجا آمده اید که از یک نیویورکی که خیلی هم دیدگاه مثبتی نسبت به آمریکای لاتین ندارد حمایت کنید. دلیل شما چیست؟

سرجیو سانچز باید این نکته را بگویم که در انتخابات مقدماتی حزب ۱۷ نامزد شرکت کرده بودند و تنوع بالایی هم وجود داشت، نامزد زن و آفریقایی-آمریکایی هم در میان کاندیداها بودند، اما تنها یک نفر می توانست نامزد نهایی حزب باشد و او هم یک تاجر است که در یک روند سیاسی پیروز شد. مردم به او رای دادند. در منطقه من، تگزاس، تعداد رای ها رکورد زد. خیلی از کسانی که تا کنون رای نداده بودند در مقدماتی شرکت کردند، آمار نشان می دهد که میزان مشارکت ۳ برابر همیشه بود. حتی تعدادی از هواداران حزب دموکرات هم برای جمهوری خواهان رای دادند. به نظر من دونالد ترامپ گزینه بهتری برای پیروزی است. من سیاستمدارم، رسانه را می شناسم، ۲۰ سال در رسانه کار کردم، به خوبی با ساز و کار آشنا هستم. به نظر من پیروزی ترامپ راحت تر است. در سال ۲۰۱۰ من شاهد جنبش تی پارتی بودم، ۶۵ نماینده کنگره و بسیاری از مردم از آنها حمایت کردند. مردم خواستار یک سیاست متفاوت هستند. به همین دلیل بخت پیروزی ترامپ بالاست.

یورونیوز قبل اینکه دونالد ترامپ بتواند کشور را متحد کند اول باید در حزب هماهنگی به وجود بیاورد، به نظر شما موفق خواهد شد؟

سرجیو سانچز با توجه به انتخاب فرماندار پنس به عنوان معاون اول فکر می کنم موفق شود. این انتخاب خیلی عاقلانه ای بود. فرماندار پنس بخشی از جنبش تی پارتی است. او به خوبی روند قانونگزاری رامی شناسد و می داند چطور باید با طرف دیگر کار کرد. اما مهمتر از همه این است که او نماینده بخش محافظه کار حزب جمهوری خواه است و می تواند آن بخش از حزب را که محافظه کارتر و مردد است قانع کند. به ویژه اینکه این بخش بیشتر نزدیک به تی پارتی است.

یورونیوز احتمال دارد که دونالد ترامپ در انتخابات شکست بخورد، در این صورت چه اتفاقی در حزب خواهد افتاد؟

سرجیو سانچز امیدوارم نامزدهایی که در این مقدماتی شرکت کردند در انتخابات بعدی هم حضور داشته باشند. اکنون ۱۶ نفر از نامزدهای مقدماتی از گردونه رقابت خارج شده اند و بعضی از آنها بسیاری قوی اند. امیدوارم که کروز بار دیگر حضور یابد. آدم هایی مثل دکتر کارسون بار دیگر تصمیم بگیرند در رقابت شرکت کنند. باید از تجربه ها استفاده کرد. من الان روی شکست تمرکز نکرده ام، بلکه برای پیروزی تلاش می کنم و سعی دارم دونالد در ماه نوامبر پیروز شود.