Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خبرنگار یورونیوز در واشنگتن: ترامپ راه سختی در پیش دارد

خبرنگار یورونیوز در واشنگتن: ترامپ راه سختی در پیش دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان آمریکا رسما نامزد این حزب در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور شد.

آگهی

دونالد ترامپ در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان آمریکا رسما نامزد این حزب در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور شد.

در این باره کریس کامینز، خبرنگار یورونیوز در لیون فرانسه با اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن گفتگو کرده استو

کریس کامینز علیرغم اختلاف های داخلی در میان جمهوری خواهان، اکنون مبارزه حزب بر روی راهیابی دونالد ترامپ به کاخ سفید متمرکز شده، چطور او می تواند پایگاه رای دهندگانش را به طبقه کارگر جامعه گسترش دهد؟

اشتفان گروبه موضوع این است که او پایگاه خودش را گسترش نمی دهد بلکه آنرا کوچکتر خواهد کرد. این موضوع کاملا در کنوانسیون اخیر مشخص بود. او هم اکنون بر اساس نظرسنجی ها حمایت ۷۰ تا ۷۵ درصد رای دهندگان جمهوری خواه را دارد، اما برای راهیابی به کاخ سفید باید آرای بیشتری را به دست بیاورد. چهارسال پیش میت رامنی توانست در کنوانسیون جمهوری خواهان ۹۳ درصد رای بیاورد. او در نظرسنجی ها جایگاه خیلی خوبی داشت و محافظه کاران حمایت خوبی از او کردند. اما امسال موقعیت بسیار متفاوت است، مخصوصا به این دلیل که پایگاه او در میان مسیحیان محافظه کار که جبهه مهمی هم هستند چندان مستحکم نیست. او حرف هایی هم زده درباره اینکه رهبران جمهوری خواه احمق و فاسدند و من اینطور نیستم، من، دونالد ترامپ فاسد و احمق نیستم. این حرف ها به او کمکی نخواهد کرد. اگر می خواهد که پشتیبانی اقلیت ها مخصوصا آمریکای لاتینی ها را داشته باشد این سخن ها کمکی به وی نخواهد کرد. آمریکای لاتینی ها در کشور اقلیت مهم و تعیین کننده ای هستند و روز به روز به قدرتشان افزود می شود. از هر پنج لاتین، چهار نفر می گویند که از ترامپ حمایت نمی کنند. این موضوع ترامپ را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. او نبرد بزرگی پیش رو دارد و من فکر می کنم که نمی تواند از عهده این کار برآید. مخصوصا اگر به این موضع گیری های جنجالی ادامه دهد. صحبت های او نه تنها علیه آمریکای لاتینی هاست بلکه بر ضد آمریکایی-آفریقایی ها، زن ها، همجنسگراها و مسلمانان هم موضع هست.

کریس کامینز می دانیم که ترامپ درباره کلینتون چگونه فکر می کند. جمهوری خواهان اصلا نظر خوبی راجع به هیلاری کلینتون که زمانی بانوی اول بود ندارند، این همه عصبانیت برای چیست؟

اشتفان گروبه جمهوری خواهان از کلینتون ها متنفرند، هم از هیلاری کلینتون و هم از بیل کلینتون. به این خاطر که جمهوری خواهها هیچوقت نتوانستند آنها را شکست دهند. بیل کلینتون از ماجرای رسوایی جان سالم بدر برد. جمهوری خواهان نتوانستند ضربه سختی به او بزنند. آنها از روز اول به درستی معتقد بودند که بیل کیلیتون ریاست جمهوری را از آنها ربوده است. بنابراین استراتژی دونالد ترامپ و اغلب جمهوری خواهان این است که کارزار انتخاباتی را بر پایه نفرت از کیلینتون بنا کنند، چیزی که به نظر من کار اشتباهی خواهد بود.

کریس کامینز به کارزار انتخاباتی دموکرات ها بپردازیم، آنها در کنوانسیون فیلادلفیا چگونه خود را برای رویارویی با پوپولیسم قدرتمند ترامپ آماده کرده اند؟

اشتفان گروبه من فکر می کنم کارزار کلینتون بسیار با اطمینان به کار خود ادامه خواهد داد، آنها دلیلی برای وحشت ندارند. کلینتون در نظرسنجی ها جایگاه خیلی خوبی دارد. تاریخ انتخابات آمریکا نشان داده معمولا نامزدهایی که در نظرسنجی های تابستان یعنی ماههای مه تا ژوین پیش بوده اند در انتخابات هم پیروز شده اند. کیلینتون پول بیشتری هم دارد و زمینه برتری او کاملا مهیا است. موضوع دیگر هم این است که او برنامه ریزی کاملی دارد، چیزی که در کارزار انتخاباتی ترامپ وجود ندارد.

مگر اینکه کلینتون مرتکب اشتباه بزرگی شود، چیزی که مانند زلزله کارزار او را زیر و رو کند. نمی دانم چنین چیزی روی خواهد داد یا نه. به هر جهت او تقریبا مطمین است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد