Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرمانده سپاه: رستگار سرخه‌ای به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ دستگیر شده است

فرمانده سپاه: رستگار سرخه‌ای به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ دستگیر شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران روز چهارشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۵ درباره بازداشت رستگار سرخه‌ای، مدیرعامل معزول بانک ملت گفت:‌ «فرد مذکور به سبب حضور در پرونده اقتصادی بزرگتری که برخی سیاسیون و افراد دیگر در آن حضور داشته‌اند، دستگیر شده است.»

آقای سرخه‌ای عصر روز سه‌شنبه با حکم قوه قضائیه و از سوی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

پس از انتشار فیش‌های حقوقی «غیرمتعارف» و بسیار بالای شماری از مدیران دولتی و بانکی، دولت ایران تعدادی از این افراد را از کار برکنار کرد. آقای سرخه‌ای – که گفته می‌شود از نزدیکان حسن فریدون، برادر رئیس‌جمهوری ایران است- در روز یازدهم تیر (۱۸ روز پیش از بازداشت) و طبق تصمیم هیات مدیره بانک ملت از سمت مدیریت این بانک برکنار شد.

در دو روز گذشته شماری از رسانه‌های اصولگرا، تحصیل آقای فریدون در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی ایران را هم «مشکوک» و «غیرقانونی» توصیف کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آقای جعفری در پاسخ به پرسشی درباره این بازداشت گفت: «یکی از پروژه‌های اطلاعاتی سپاه رصد و بررسی پرونده‌های مرتبط با مباحث امنیتی، بحث نفوذ و بحث فسادهای اقتصادی است که دنبال می‌کند. این هم یکی از پروژه‌هایی است که وقتی به قوه قضائیه گزارش شد، ما دنبال کردیم و پس از صدور حکم توسط دستگاه قضایی، دستور دستگیری نیز صادر شد.»

علی رستگار سرخه‌ای مدیرعامل سابق #بانک_ملت توسط سازمان اطلاعات #سپاه پاسداران بازداشت شد. (تسنیم) pic.twitter.com/rtF0CTinhF

— euronews فارسی (@euronews_pe) July 20, 2016

فرمانده‌کل سپاه پاسداران در این باره افزود: «مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعاً دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است. اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده‌است.» این مقام عالی‌رتبه سپاه امکان ادامه بازداشت‌ها در رابطه با این پرونده را رد نکرد.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران چند رسید از هزینه‌های آقای سرخه‌ای را منتشر کرده است. در یکی از این اسناد ادعایی، هزینه یک هفته اقامت هتل رئیس معزول بانک ملت در دوبی، بیش از ۹۴میلیون تومان گزارش شده است.

انتشار فیش‌های حقوقی «غیرمتعارف» که به فیش‌های حقوقی نجومی معروف شده، واکنش مقام‌های مختلف را برانگیخته است. رهبر جمهوری اسلامی خواستار عزل و مجازات متخلفان شده و دفتر خود را موظف به پیروی از قوانین و دستورهای دولت کرد. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران حدود دو هفته پیش با انتشار پیامی در رابطه با حقوق‌های غیرمتعارف اعلام کرد: «با کسی عقد اخوت نبسته ام؛ مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی را تا ریشه کن شدن ادامه می دهیم.» آقای روحانی روز یکشتبه با انتقاد ضمنی از ادامه این جنجال گفت: «اگر آقایانی هستند که می خواهند مساله فیش ها را ادامه دهند تا دزدی‌های قبلی فراموش شود، مردم فراموش نمی‌کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

ادعای تازه حوزه علمیه امام خمینی: صدیقی شخصاً با حضور در دفترخانه سند انتقال ملک را امضا کرده است

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟